Ed Sheeran. Plusy i minusy.
Data: 16-01-2018 o godz. 22:40:42
Temat: Książki


Oto biografia Eda Sheerana (17.02.1991 Hebden Bridge, West Yorkshire, Anglia), jednego z najpopularniejszych wykonawców młodego pokolenia, idol niejednej nastolatki, popowy bard, niekłaniający się mainstreamowym standardom współczesnej muzyki, który mimo to szturmem zdobywa listy przebojów.Ed Sheeran rządzi światem. Sprzedaje miliony płyt, koncertuje na stadionach, występuje z największymi, zdobywa prestiżowe nagrody… A zaczynał od darmowych koncertów w pubach i sprzedawania płyt, które nosił w plecaku. W niniejszej biografii możemy prześledzić jego losy od początków w Yorkshire i Suffolk przez fascynację Damienem Rice’em i Nizlopi aż po wydanie bestsellerowego albumu „Divide”. Książka zawiera liczne wypowiedzi Eda Sheerana oraz jego przyjaciół, krewnych i współpracowników. To opis niezwykłej kariery, jaką zrobił ten „zwyczajny niezwyczajny” rudzielec, będący obecnie jednym z najsłynniejszych muzyków na świecie.

DAVID NOLAN to wielokrotnie nagradzany dziennikarz brytyjski, specjalizujący się w muzyce i kulturze popularnej. Napisał m.in. biografie Bernarda Sumnera z Joy Division i New Order i Damona Albarna z Blur, a także współtworzył programy dokumentalne o Sex Pistols i The Smiths.

Tytuł: Ed Sheeran. Plusy i minusy. (Ed Sheeran. Divide and Conquer. The Biography)
Autor: David Nolan
Tłumaczenie: Marek S. Fog
Posłowie oraz dyskografia: Jakub Kozłowski
ISBN: 978-83-64373-55-8
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 31 styczeń 2018 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 284 + 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 375 g
Cena: + - 29 zł

(Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu)

Ed Sheeran (17.02.1991 Hebden Bridge, West Yorkshire, Anglia) oraz jego przyjaciel z dzieciństwa, artysta plastyk Phillip Butah, stworzyli wspólnie niezwykłą książkę, która opowiada o osobistych doświadczeniach Eda związanych z jego muzyką.

Portrety Eda narysowane przez Phillipa, zapierające dech fotografie, a także wspomnienia Eda, który zdradza szczegóły swojej muzycznej podróży - wszystko to składa się na niezwykle plastyczną, emocjonalną opowieść o muzyku, który odniósł światowy sukces.

Graficzna podróż to ekskluzywna, w pełni autoryzowana i stworzona we współpracy z samym Edem Sheeranem opowieść o drodze, jaką przebył muzyk stając się międzynarodową gwiazdą. Książkę wypełniają wspomnienia Eda, ilustracje stworzone przez jego przyjaciela z dzieciństwa Phillipa Butaha (artystę odpowiedzialnego za graficzną oprawę singli i płyt Eda) oraz wyjątkowe fotografie.

Na kartach Graficznej podróży Ed wspomina swoje pierwsze muzyczne doświadczenia, zdradza źródła inspiracji oraz szczegóły dotyczące swoich nagrań i koncertów – aż do wydania drugiego albumu „X”. Dzięki książce odkryjemy, co napędza Eda na ścieżce artystycznej wędrówki i jak radzi sobie z oszałamiającym sukcesem. Dowiemy się również, czego jego zdaniem potrzebuje każdy młody muzyk, by zaistnieć w branży.

Wspomnienia Eda, jedyne w swoim rodzaju portrety Phillipa Butaha i świetne zdjęcia – wszystko to sprawia, że Graficzna podróż to wyjątkowa książka poświęcona wyjątkowemu artyście.


fragment wstępu Phillipa Butaha


Przygotowanie książki Ed Sheeran: graficzna podróż trwało sześć miesięcy, ale niektóre zawarte w niej prace powstały jeszcze w roku 2007. W poszukiwaniu wykonanych przed laty portretów Eda musiałem sięgnąć do swoich starych szkicowników; o części z tych prac zdążyłem już nawet zapomnieć. Ale nie brakuje tu także nowszych rysunków; praca nad nimi dała mi wiele frajdy. Dopiero kiedy porównałem różne portrety Eda, zdałem sobie sprawę, jak bardzo się zmienił. Nic się za to nie zmieniło w kwestii naszej współpracy, która zawsze układała się znakomicie. Zwykle słyszę od niego coś w rodzaju: "Phil, chciałbym, żebyś narysował to i to, ale zrób to tak, jak uważasz".
Lubię pracować w taki sposób - przyjemnie jest wiedzieć. że ktoś ma całkowite zaufanie do twoich umiejętności. Kiedy umawiamy się na sesję. Ed za każdym razem zjawia się punktualnie co do minuty i nigdy nie zrzędzi ani nie narzeka w trakcie pozowania; za każdym razem podsuwa mi też swoje własne pomysły. (...)
(Phillip Butah, lipiec 2014)

Tytuł: Ed Sheeran: graficzna podróż. (Ed Sheeran. A Visual Journey)
Autor: Ed Sheeran x Phillip Butah
Tłumaczenie: Michał Strąkow
ISBN: 978-83-63944-98-8
Wydawnictwo: Insignis Media
Rok wydania: listopad 2015
Format: 250x195 mm
Oprawa: twarda
Stron: 208
Waga: około 850 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Panu Piotrowi Mocniakowi)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16936