Bruce Dickinson. Do czego służy ten przycisk? Autobiografia
Data: 10-01-2018 o godz. 23:26:42
Temat: Książki


Wspomnienia wokalisty legendarnego Iron Maiden . Oto prawdziwy Bruce Dickinson – biznesmen, ikona heavy metalu

Up the Irons! Zapnijcie pasy – kapitan Dickinson zabierze was w rockandrollową podróż po swoim życiu.

UWAGA! Może zawierać ciężkie metalowe kawałki
Frontman Iron Maiden to wokalista obdarzony głosem wprawiającym świat w drżenie, a prywatnie człowiek, który nie boi się sprawdzać, do czego służy ten czy inny „przycisk” – kiedy nie gra koncertów, pilotuje i serwisuje samoloty pasażerskie, wygłasza elektryzujące mowy motywacyjne, pisze książki, warzy piwo i święci sukcesy podczas zawodów szermierczych. Istny człowiek renesansu!
Bruce Dickinson to także rasowy gawędziarz z poczuciem humoru jak hartowana stal. W jego autobiografii przeczytacie o zwariowanych 30 latach z Iron Maiden, błyskotliwej karierze solowej, o pierwszych zespołach, ojcostwie i niedawnej walce z nowotworem. Przyjrzycie się z bliska jednemu z najbardziej niezwykłych współczesnych artystów, autorowi Run to the Hills, Powerslave, 2 Minutes to Midnight i innych nieśmiertelnych hitów.
Iron Maiden święcą triumfy na scenie rockowej od ponad 40 lat. Sprzedali przeszło 90 milionów płyt i zagrali 2 tysiące koncertów, każdy z nich czyniąc niezapomnianym muzycznym spektaklem. Są kwintesencją heavy metalu z jego drapieżną baśniowością.


Heavy metal, coaching, szermierka, pilotowanie samolotów pasażerskich, a teraz (kolejna) książka! Chapeau bas, panie Dickinson! Ciekawe, czym pan nas zaskoczy następnym razem.
ADAM NERGAL DARSKI, Behemoth

Bruce Dickinson opisał swoje życie ze swadą, lekkością i fantazją. Wspomnienia wokalisty Iron Maiden, ale też pilota, szermierza, pisarza i piwowara, czyta się jak powieść Stephena Kinga. Jednym tchem.
WIESŁAW WEISS, „Teraz Rock”

Problemy rodzinne, szok dorastania, heroiczne początki rockandrollowej przygody, blaski i cienie prawdziwej sławy – brzmi jak niemal każda muzyczna biografia, prawda? Przewaga wspomnień Bruce’a Dickinsona nad większością dostępnych na rynku polega na tym, że ten facet jest znakomitym obserwatorem i urodzonym gawędziarzem. To książka nie tylko dla wielbicieli heavy metalu i lotnictwa, ale i dla wszystkich, którzy lubią dobre historie. I te do śmiechu, i te do refleksji.
JAREK SZUBRYCHT, „Gazeta Magnetofonowa”

Do czego służy ten przycisk?” to jedna z najlepszych rockowych autobiografii wszech czasów! Książka, od której nie można się oderwać. Lektura obowiązkowa dla fanów Iron Maiden i muzyki rockowej, ale również dla tych, którzy cenią interesujące, życiowe historie.
JACEK NIZINKIEWICZ, „Rzeczpospolita”


Tytuł: Bruce Dickinson. Do czego służy ten przycisk? Autobiografia (What Does This Button Do?)
Autor: Bruce Dickinson
Tłumaczenie Jakub Michalski
Adaptacja okładki: Paweł Szczepanik/BookOne.pl
ISBN: 978-83-81290-59-3
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2017
Format: 150 x 215 mm
Oprawa: miękka
Stron: 368 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 500 g
Cena: + - 39 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi SzczepanikowiHistoria Iron Maiden , poczynając od pierwszych koncertów w pubach londyńskiego East Endu po występy w roli gwiazdy na największych światowych festiwalach, jest historią wiary we własne umiejętności, świadectwem determinacji i osobistego poświęcenia w nadzwyczajnej muzycznej odysei.

Wielu spośród artystów obecnej generacji właśnie muzyków Iron Maiden wskazuje jako swoją główną inspirację. Jednak dla zespołu znanego na całym świecie dzięki swoim porywającym występom na żywo, sprzedaży ponad 60 milionów egzemplarzy płyt, zawsze wyprzedanym trasom koncertowym oraz zdobywaniu list przebojów – sukces nie przyszedł od razu.
Książka Micka Walla jest dogłębną analizą fenomenu Ironów, widzianą oczami obecnych i byłych członków grupy, menedżerów, przedstawicieli film fonograficznych, krytyków muzycznych, producentów, promotorów i innych osobistości ze świata muzyki. Biografia ta prezentuje zarówno wzloty, jak i upadki artystów w świecie muzycznym, związane z drogą na szczyt w branży znanej z nieopisanego bogactwa czekającego na tych, którym się powiodło, jak i bezmiaru rozpaczy czyhającej na muzyków, którzy ponieśli porażkę.

„Run To The Hills” daje szczery i pełny wgląd w historię Iron Maiden, zespołu, który stał się jednym z najbardziej poważanych na rynku muzycznym.

„Każdy fan Ironów musi przeczytać tę książkę! Również muzycy aspirujący do roli gwiazd mogą w niej znaleźć niejedną cenną lekcję”.Magazyn „Q”

„Podstawowa lektura dla każdego fana Ironów!”. – „Metal Hammer UK”

Tytuł: Run To The Hill. Oficjalna biografia. (Run To The Hills)
Autor: Mick Wall
Autor rozdziału 16: Dave Ling
Autor rozdziałów 17-22: Chris Ingham
Tłumaczenie: Hanna Mielczarek (rozdziały 1-16) i Magdalena Mejs (rozdziały 17-22)
Konsultacja merytoryczna: Paweł Brzykcy
Dodatek od polskiego Wydawcy: Paweł Brzykcy
ISBN: 978-83-64373-37-4
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 15 czerwiec 2016 (Polska)
Format: 140x205mm
Oprawa: miękka
Stron: 508 + 44 stron dodatek + 32 stron ze zdjęciami
Waga: około 800 g
Cena: + - 59 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu
Bruce Dickinson znany jest przede wszystkim jako legendarny wokalista gigantów heavy metalu – grupy Iron Maiden. Wraz z kolegami wspiął się na sam szczyt i został jedną z ikon rocka na świecie

Jego historia z czasów, gdy nie był w zespole jest również niezwykła. Od początków w zespole Samson, jednym z przedstawicieli New Wave of British Heavy Metal, aż po jego karierę solową, która przyniosła mu również duży sukces.

Mało kto jednak wie, że Bruce Dickinson to prawdziwy człowiek renesansu. Poza swoją codzienną działalnością w Iron Maiden pisze on powieści przygodowe, prowadzi programy w radiu, jest prezenterem telewizyjnym, uprawiał przez wiele lat szermierkę, pasjonuje się historią wojskowości, a gdy akurat nie koncertuje, to w wolnych chwilach pracuje jako pilot 230-osobowych samolotów Boening 757 w liniach Astraeus Airlines. O tym wszystkim również dowiecie się z tej niezwykłej biografii.

Ta książka opowiada o losach Bruce’a od czasów wczesnej młodości aż po chwile największych triumfów i obecny status legendy heavy metalu jako frontman Iron Maiden

*****

Trasa World Slavery była największa w dotychczasowej karierze Iron Maiden. Próby rozpoczęły się 20 czerwca na Florydzie. Produkcję testowano na początku sierpnia w Bonn, a początek tournée miał miejsce 9 sierpnia 1984 w Warszawie . Zdaniem Neala Kaya był to typowy, odważny ruch - próba złamania barier wszędzie, gdzie tylko one występowały.

Byli pierwszym zespołem, który miał wykonać prawdziwy show za żelazną kurtyną - wspomina Kay. - Pojechali do krajów, które znajdowały się pod jarzmem komunizmu: Czechosłowacji i Węgier. Mieli trzy ciężarówki z ciężkim sprzętem i wydali później wideo pod tytułem Za żelazną kurtyną Wspaniały film. Polska milicja z karabinami na ramionach, kiwająca się do rytmu głowami obok stojącego na postumencie MiG-a 15 z 1949 roku. Dzieciaki są niesłychanie. Iron Maiden rzeczywiście odwiedzał miejsca u ludzi, którzy tej świeżości potrzebowali. Jestem dumny, że ich znam.

Koncert na warszawskim Torwarze był pierwszym show granym przez zespół z Zachodu na atak dużą skalę, włącznie z Eddiem i światłami. Obejrzało go 14 tysięcy widzów, 5 tysięcy stało Pod halą. (str. 115)


Tytuł: Bruce Dickinson. Iron Maiden (Bruce Dickinson. Flashing Metal With Iron Maiden And Flying Solo)
AutorJoe Shooman
Tłumaczenie: Marcin Grzywacz
ISBN: 978-83-63885-18-2
Wydawnictwo: Anakonda
Rok wydania: lipiec 2013 (Polska)
Format: 170 x 240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 292 + 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 725 g
Cena: + - 49 zł
Seria: Gwiazdy sceny
Złożona w 1975 roku przez młodego basistę ze wschodniego Londynu, Steve´a Harrisa , zespół Iron Maiden szedł naprzód, aby osiągnąć jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w historii rocka.

Mając na koncie ponad 85 milionów sprzedanych płyt, zespół pozostaje niesamowicie popularny w każdym zakątku świata.

Dziennikarz muzyczny Neil Daniels, w tej pierwszej, kompletnej, ilustrowanej retrospektywie Iron Maiden, relacjonuje całą historię zespołu oraz przedstawia kompletną dyskografię, a szanowni, heavymetalowi dziennikarze i eksperci od Iron Maiden, w tym Ian Christe, Martin Popoff i Mick Wall, analizują poszczególne nagrania. Opowieści o powstaniu zespołu, zmianach w składzie, nagraniach i trasach zostały uzupełnione o niemal 500 zdjęć przedstawiających występy na żywo, niepozowane zakulisowe ujęcia, jak również pamiątki takie jak ulotki, plakaty koncertowe, koszulki, przepustki za kulisy, badziki, odcinki z biletów no i oczywiście Eddiego, ikoniczną maskotkę Iron Maiden stworzoną przez Dereka Riggsa.

Niewiele zespołów może poszczycić się taką światową renomą, jaką posiada Iron Maiden.

Oto książka, która daje zespołowi i to na co zasługuje.

Neil Daniels pisuje o klasycznym rocku i heavy metalu dla szerokiej gamy czasopism, fanzinów i stron internetowych. Napisał książkę o Judas Priest , Robercie Plancie , Bon Jovi , Linkin Park i Journey . Napisał również Dawn of the Metal Gods: My Life in Judas Priest & Heavy Metal z oryginalnym wokalistą i współzałożycielem Judas Priest - Alanem Arkinsem . Jego dobrze oceniania seria All Pens Blazing: A Rock & Heavy Metal Writer´s Handbook, Vols. I and II jest zbiorem ponad 100 oryginalnych i ekskluzywnych wywiadów z jednym z najbardziej znanych rockowych i heavymetalowych skrybów. Jego inna seria, Rock ´n´Roll Mercenaries: Interviews with Rock Stars, Vols. I and II, zawiera 60 wywiadów z wieloma znanymi gwiazdami rocka.
Recenzje, artykuły i wywiady Neila są publikowane w The Guardian, Classic Rock Presents AOR, Classic Rock Presents Let It Rock, Rock Sound, Record Collector, Big Cheese, Powerplay, Fireworks, MediaMagazine, rocktopia.co.uk, getreadytorock.com, musicOMH.com, drownedinsound.com, BBCnewsonline.co.uk, carling,com, unbarred.co.uk i Planet Sound, a także w telegazecie Channel4.

Tytuł: Iron Maiden - Kompletna, nieautoryzowana historia bestii (Iron Maiden – The Ultimate unauthorized history of the Beast)
Autor: Neil Daniels
Tłumaczenie: Łukasz "Rev" Szymański, Stanisław Żyrek
ISBN: 978-83-87598-16-7
Wydawnictwo: Kagra
Rok wydania: październik 2012 (Polska)
Format: 240x280 mm
Oprawa: twarda
Stron: 224
Waga: około 1,4 kg
Cena: + - 99 zł

Serdecznie Dziękuję Krzyśkowi Grauszowi
Od ponad trzydziestu pięciu lat Iron Maiden grają bodaj najbardziej przekonującą odmianę heavy metalu. Na każdej wydanej płycie odświeżają swoje brzmienie, zachowując przy tym własny, niepowtarzalny styl. Trwają mimo zmian w składzie, trwają na przekór zmieniającym się czasom. Zasłużyli tym sobie na czołowe miejsce w panteonie największych zespołów rockowych świata.

"Historia Żelaznej Dziewicy" to książka, na którą czekał każdy fan Iron Maiden. Poznajemy w niej zespół powstający w londyńskim East Endzie, by potem towarzyszyć mu przy nagrywaniu kolejnych płyt - od albumu debiutanckiego aż po " The Final Frontier " - a także na licznych trasach koncertowych i festiwalach.

Znajdziemy tu wiele wypowiedzi członków Iron Maiden oraz osób z grupą związanych. Przypomną nam się fakty już znane, poznamy też wiele historii dotychczas nieodnotowanych.

Książkę uzupełniają zdjęcia oraz szczegółowa dyskografia.

Paul Stenning jest dziennikarzem muzycznym specjalizującym się w rocku i metalu. Jego teksty trafiają obecnie na łamach takich periodyków jak Metal Hammer, Terrorizer, Record Collector i Metal Maniacs. Wcześniej publikował w innych pismach oraz na wielu stronach internetowych. Przeprowadził wywiady z wieloma zespołami i wykonawcami, wśród których byli m,in,. Iron Maiden, AC/DC , Alice Cooper , Judas Priest i Meat Loaf .
W formie książkowej wydał wcześniej biografię Guns N´Roses The Band That Time Forgot, a także AC/DC - Two Sides To Every Glory i My Chemical Romance - Something Wicked This Way Comes.
Obecnie mieszka w Manchesterze z żoną Islą, a skontakować się z nim można pod adresem czechzebra@yahoo.com.

Tytuł: Iron Maiden. Historia Żelaznej Dziewicy. (Iron Maiden - Thirty Years of the Beast. The Unauthorised Biography)
Autor: Paul Stenning
Tłumaczenie: Marek S. Fog
Uzupełnienie (Rozdział 17): Robert Filipowski
ISBN: 978-83-60157-61-9
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: maj 2011 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 420
Waga: około 500 g
Cena: + - 45 zł
Począwszy od występów w klubach nędznej londyńskiej dzielnicy East End, po koncerty na największych i najwspanialszych światowych scenach, Iron Maiden, niezmiennie od ponad 20 lat, cieszy się sławą jednego z największych zespołów rockowych na świecie. Sprzedając ponad 50 milionów płyt, zdobyli reputację zespołu, który nigdy nie zdradził swoich ideałów, nigdy się nie podda i który niegdy się nie wycofa.

Śledząc ich niezwykłą drogę od skromnych początków Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu do ich obecnej pozycji - znanych na całym świecie gwiazd sal koncertowych. Mick Wall traktuje wartość artystyczną Iron Maiden na równi z ich sukcesem komercyjnym. Pisze także o słabych stronach niektórych członków tego szczycącego się sławą prawdziwych buntowników zespołu.

Ta wyczerpująca i do bólu szczera Biografia zawiera nigdy wcześniej nie publikowane wywiady z obecnymi członkami grupy, jak i wspomnienia i refleksje ich poprzedników, a także menedżerów, pracowników wytwórni płytowych, krytyków muzycznych, producentów, promotorów i wielu innych osobistości z samej czołówki świata rocka, którzy zetknęli się z członkami grupy. Jest to śmiały zapis wzlotów i upadków największego heavymetalowego zespołu brytyjskiego.

Przedmowa

Książka ta została napisana przez Micka Walla, czyli osobę, którą cały zespół darzy zaufaniem na tyle, żeby powierzyć mu takie zadanie. Mick, który jest fanem i przyjacielem Maiden od wielu lat, po materiał do swojej książki udał się nie tylko do obecnych i były członków ekipy. Każdy z nas inaczej widział to co się działo przez te wszystkie lata, więc nawet dla mnie była to interesująca lektura. Mam nadzieję, że spodoba wam się ta książka tak bardzo jak mnie się spodobała. Celowo nie była ona w żaden sposób redagowana i jest taka jak powinna być

Cześć,
Steve Harris
Essex
Marrzec 1998

Tytuł: Iron Maiden. Run To The Hill. Oficjalna biografia. (Run To The Hills)
Autor: Mick Wall
Tłumaczenie: Hanna Mielczarek
ISBN: 83-87598-92-5
Wydawnictwo: Kagra
Rok wydania: marzec 2000 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 318
Waga: około 475 g
Cena: + - 38 zł


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16914