Jimmy PAGE. Dobre czasy, złe czasy.
Data: 15-12-2017 o godz. 22:22:57
Temat: Książki


Nigdy wcześniej historia Jimmy’ego Page’a (9.01.1944 Heston, Middlesex), jednej z najbardziej enigmatycznych i wpływowych postaci rock’n’rolla, nie została opisana tak szczegółowo:od upojnych dni w swingującym Londynie lat sześćdziesiątych, kiedy to gitarzysta udzielał się jako rozchwytywany muzyk sesyjny, poprzez rozbuchanie i piękno bluesa oraz hard rocka kojarzone z twórczością Led Zeppelin. Nie omijają nas również swawolne imprezy i orgie, które weszły do historii rockowego nieumiarkowania.Poczynając od dzieciństwa Page’a, podróżujemy poprzez fantastyczne pejzaże Bron-Yr-Aur czy Sunset Strip; obserwujemy wyniszczające uzależnienie gitarzysty od narkotyków, jego reakcję na śmierć Johna Bonhama (†1980) oraz muzyczną odnowę Page’a, który sformował grupę The Firm , działał jako solista, podjął współpracę między innymi z Davidem Coverdale’em i The Black Crowes .
George Case przedstawia fakty i mity narosłe wokół Jimmy’ego Page’a oraz tworzonej przez niego sztuki, zwracając uwagę na głęboki – częstokroć też mroczny – aspekt duchowy, kształtujący artystyczny i osobisty wymiar jego życia. Niniejsze wydanie książki zawiera dodatkowo opis historycznej reaktywacji zespołu Led Zeppelin w roku 2007, intrygującego i zaskakującego występu Page’a podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz najświeższe wieści o gitarzyście, wybraną dyskografię i bibliografię.
„Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy” to drobiazgowa, wnikliwa biografia legendarnego gitarzysty i producenta spisana przez historyka muzyki, znawcę kultury masowej, ale przede wszystkim oddanego fana Page’a oraz Led Zeppelin.

(© Andy Sopczyk/ICP - Jimmy Page na gitarze w tle John Bonham na perkusji)

„Nieoczywista i wnikliwa… książka George’a Case’a przypomniała mi, dlaczego w ogóle pokochałem muzykę Led Zeppelin”.
– Robert J. Wiersema, „The Vancouver Sun”

Tytuł: Jimmy PAGE. Dobre czasy, złe czasy. (Jimmy Page: Magus, Musician, Man: An Unauthorized Biography)
Autor: George Case
Tłumaczenie: Tomasz Szmajter
Redaktor, konsultacje: Paweł Brzykcy
ISBN: 978-83-64373-44-2
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: październik 2017 (Polska)
Format: 145x204 mm
Oprawa: miękka
Stron: 444 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 525 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu)

Z autobiografii złożonej z wypowiedzi Jimmy´ ego Page´a - mózgu zespołu Led Zeppelin - wyłania się najpełniejszy portret legendarnego gitarzysty, jaki dotąd powstał. Jest to swego rodzaju objawienie.

Książka w formie obszernych wywiadów, przeprowadzonych przez Brada Tolinskiego z artystą w ciągu ponad dwudziestu lat, opowiada o całej karierze Page’a, poczynając od lat najwcześniejszych, gdy wybijał się na pozycję czołowego angielskiego gitarzysty sesyjnego, współpracującego z muzykami tej miary, co: Tom Jones , Shirley Bassey , Burt Bacharach , Eric Clapton oraz zespoły The Kinks i The Who .

Jimmy Page szczerze i bezpośrednio zwierza się z dekadenckich, a zarazem niezwykle twórczych lat grania w Led Zeppelin, a także przedsięwzięć, którym się później oddawał. Opowiada o fascynacji okultyzmem , o spotkaniu z Elvisem Presleyem , a nade wszystko o powstawaniu rockowego arcydzieła, za jakie uznano album Led Zeppelin IV , ujawniając jego kulisy. Uzupełnieniem są perełki w rodzaju rozmów Page’a z innymi mistrzami gitary, w tym Jeffem Beckiem oraz Jackiem White’em .

Wielowymiarowy i najbardziej intrygujący zestaw wywiadów, spostrzeżeń i anegdot wybitnego rockandrollowego gitarzysty, kompozytora i producenta. Fascynująca lektura obowiązkowa dla wielbicieli Jimmy´ego Page´a jak ja
(Slash)

Jimmy Page... Jedyny i niepowtarzalny! Łagodny i dziki zarazem. Jimmy nie kryje niczego. Książka, która kręci
(Billy Gibbons, ZZ Top)

Brad Tolinski od dwudziestu lat jest redaktorem naczelnym "Guitar World", bestsellerowego magazynu muzyków. Przeprowadził wywiady z największymi gitarzystami muzyki popularnej, m.in. Erikiem Claptonem, B.B. Kingiem, Edwardem Van Halenem, Jackiem White´em i Jeffem Beckiem. Ma w dorobku dwie albumowe publikacje: Classic Hendrix: The Ultimate Hendrix Experience oraz The Faces: 1969-75

Tytuł: Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach (Light & Shade: Conversations with Jimmy Page)
Autor: Brad Tolinski
Tłumaczenie: Jacek Sikora
ISBN: 978-83-63431-00-6
Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: listopad 2012 (Polska)
Format: 155x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 312
Waga: około 650 g
Cena: + - 44 zł

(Serdecznie Dziękuję Krysi Węglińskiej)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16844