Królowie życia
Data: 10-10-2017 o godz. 22:53:58
Temat: Książki


MUZYCZNY ROLLER COASTER W NAJLEPSZYM WYDANIU!

Artyści różni jak woda i ogień. Wspólnie podbili Polską Scenę Muzyczną, z której szczytu nie schodzą od półwiecza.Pasjonująca opowieść o muzycznej przyjaźni Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka . Muzycy znani z takich zespołów jak Kombi , Skawalker , O.N.A. czy Kombii udzielają wywiadu, w którym wspominają swoje muzyczne początki, wielkie sukcesy i... porażki, po których udawało im się podnieść i grać dalej. Królowie życia to zapis dziejów polskiej muzyki rozrywkowej przypadających na kilka dekad PRL-u oraz nowej Polski. Artyści ci na trwałe zapisali się w jej historii.


*****

Ale zdarzało wam się wyjść na scenę po jednym czy po dwóch?

Oczywiście! Zdarzało się. Pamiętam, jak w jakimś amfiteatrze . w Gorzowie czy gdzieś, bo wszystkie amfiteatry podobne - aż zataczałem się na scenie. Myśmy wszyscy byli nachlani, więc się dobrze bawiliśmy. Najgorsze jest, kiedy część pije, a część nie. Bo ten, kto pijany, myśli, że jest mistrzem świata, a tak nie jest, bo alkohol opóźnia reakcję psychiczną i fizyczną, inaczej to wygląda, jesteś jak mucha w smole. (str. 138 Waldemar Tkaczyk)Tytuł: Królowie życia
Autorzy Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk
Rozmowę przeprowadził: Kuba Frołow
ISBN: 978-83-8117-022-2
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Rok wydania: wrzesień 2017
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 208 + 32 stron ze zdjęciami
Waga: około 450 g
Cena: + - 49 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Paniom-Agnieszce Chmielewskiej i Reni Bogiel-Mikołajczyk

Kombi to na polskiej scenie muzycznej zespół wyjątkowy, z jednej strony symbol kiczu lat 80., z drugiej jedna z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych kapel tamtych czasów, której charakterystyczne, oparte na instrumentach klawiszowych brzmienie natychmiast rozpoznają nie tylko fani formacji.

W czterdziestą rocznicę założenia zespołu, jej lider - Sławomir Łosowski w obszernej rozmowie z Wojciechem Korzeniewskim, opowiada prawdziwą, nierzadko burzliwą, historię Kombi. Tego prawdziwego Kombi. Przez jedno "i".

Sławomir Łosowski [ur. 1951 r.] – muzyk i rysownik, założyciel, lider, kompozytor i klawiszowiec zespołu KOMBI – przedstawia w rozmowie z Wojciechem Korzeniewskim, wieloletnim menedżerem KOMBI, historię zespołu.

Historię ciekawą i zaskakującą, zwłaszcza wobec powielanych przez media nieprawdziwych informacji na temat KOMBI. Korzeniewski sięga w pytaniach aż do dzieciństwa Łosowskiego, aby czytelnik mógł dowiedzieć się więcej o kompozytorze takich hitów jak „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Przytul mnie”, „Taniec w słońcu”, „Bez ograniczeń energii” (czołówka programu „5-10-15” w TVP)... O jego dzieciństwie pod znakiem rysowania i młodzieńczym wejściu w świat muzyki.

Łosowski opowiada o założeniu zespołu, zmianach stylu muzycznego i nazwy oraz o kolejnych składach muzyków. Opowiada o swoich kultowych klawiszach, o wielkich przebojach, a także o... niebezpiecznych przygodach w Casablance, ogoleniu głowy na łyso, nocach na lotnisku w Taszkiencie i karaluchach w zupie.

Historia zespołu przeplata się w opowieści artysty z dramatem w jego życiu rodzinnym. Książkę kończy informacja o „Nowym Albumie”, którego wydaniem zespół wkroczył w jubileuszowy rok 40-lecia istnienia KOMBI.

Tytuł: KOMBI. Słodkiego miłego życia. Prawdziwa historia
Autorzy: Sławomir Łosowski, Wojciech Korzeniewski
ISBN: 978-83-64373-39-8
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: maj 2016
Format: 165x235mm
Oprawa: miękka
Stron: 192 + 32 stron ze zdjęciami
Waga: około 450 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16535