Kayne West. Bóg i potwór
Data: 10-06-2017 o godz. 23:18:01
Temat: Książki


Kanye West (8.06.1977 Atlanta, Georgia) – wizjoner, szaleniec, artysta, człowiek renesansu czy megaloman? Bo umiejętności wbijania kija w mrowisko odmówić mu nie można, tak jak muzycznego wizjonerstwa i łamania schematów. Niemal każdy dzień przynosi jakiś news z obozu Westa, zwykle błahy i plotkarski, albo silący się na skandalizowanie.

Jednak jego albumy bezdyskusyjnie przełamywały bariery – zarówno za sprawą brzmieniowej pomysłowości, głębi, jak i otwartości na ponadgatunkowe kooperacje. Zburzyły i zreformowały muzykę rap, aż stała się właściwie nierozpoznawalna pod względem tonów, stylów i uczuć.

Kanye West stał się pionierem zupełnie nowego podejścia, odniósł taki sukces, wzbudzając falę wielu imitatorów, a następnie wykonał totalny zwrot i zajął się czymś jeszcze bardziej ambitnym i rewolucyjnym. Stał się osobą o pozornie wybujałej opinii o sobie samym i o własnej muzyce, ale jego płyty dowodziły, że miał rację.
Tak oto stał się najbardziej kochanym, znienawidzonym, podziwianym, wyszydzanym, stawianym na piedestale, wykpiwanym i niedającym się zignorować raperem. Samozwańczym bogiem i pieprzonym potworem. Uważajcie. Wypuszczamy go z klatki.

Książka „Kanye West: Bóg i potwór” opisuje losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych osobowości popkultury. Arogancki czy pewny siebie? Artysta o niewyparzonym języku czy głos młodej generacji? Ikona czy przedmiot żartów?
Niniejsza biografia pozwala śledzić losy artysty, poczynając od okresu dorastania na przedmieściach Chicago, szkołę artystyczną, szlifowanie umiejętności rapowania i przełomowy w jego życiu wypadek samochodowy, aż po zdobycie globalnej sławy na miarę XXI wieku. Kanye West nagrywał w najlepszych studiach z najbardziej cenionymi w biznesie muzycznym artystami, rewolucjonizując scenę hiphopową każdym swoim kolejnym posunięciem. Kanye West zdołał również zrujnować dla Taylor Swift galę rozdania MTV Music Awards w roku 2009, powiedzieć telewizji publicznej, że „George Bush nie dba o czarnych obywateli” oraz odnaleźć bratnią duszę w osobie wpływowej Kim Kardashian.
Wgłębiając się w życie artysty, śledząc rozwój jego muzyki oraz podejmując polemikę z najbardziej utartymi przekonaniami na jego temat, „Kanye West: Bóg i potwór” stanowi najdokładniejszą biografię tej kontrowersyjnej ikony popkultury. Książka wzbogacona została również o cytaty i wypowiedzi wszystkich najważniejszych osób, które odcisnęły swoje piętno na niezwykłym życiu Kanye’a Westa.

Mark Beaumont jest dziennikarzem muzycznym, którego artykuły publikowane były w takich czasopismach jak „NME”, „The Guardian”, „Shortlist”, „Classic Rock”, „The Times”, „The Mail On Sunday” , „Uncut”, „Melody Maker”, „Loaded” oraz „The Modern Review”. Jest również autorem książek „ Nie z tego świata: Historia Muse”, „Jay-Z: Król Ameryki”, „Bon Iver: Good Winter” oraz „ The Killers: Dni & Lata ”. Jego debiutancka powieść „[6666666666]” dostępna jest na Kindla.

Tytuł: Bóg i potwór (KAYNE WEST God & Monster)
Autor: Mark Beaumont
Tłumaczenie: Robert Filipowski
ISBN: 978-83-64373-46-6
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: czerwiec 2017 (Polska)
Format: 145x203 mm
Oprawa: miękka
Stron: 512 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 700 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16044