Steczkowscy. Miłość wbrew regule. Osobista biografia rodziny
Data: 11-04-2017 o godz. 23:12:30
Temat: Książki


Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.

W latach sześćdziesiątych młody Stanisław Steczkowski jest księdzem w Duląbce, małej wsi w województwie podkarpackim.Kapłanem charyzmatycznym, tryskającym energią, uwielbianym przez wiernych. Danusia Wyżkiewicz śpiewa w chórze przykościelnym. Kocha skrycie Stanisława, a wkrótce okazuje się, że z wzajemnością. Niebawem staną oboje wobec najważniejszej życiowej decyzji.

Książka opowiada o cieniach i blaskach ich wspólnego życia, o borykaniu się z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i władzą. Zbudowali wspaniałą muzykującą rodzinę, wspólnotę indywidualności przepojonych artystyczną pasją.

Agata Steczkowska – (ur. 1966), najstarsza z dziewięciorga rodzeństwa, dyrygentka, kompozytorka, pianistka, wiolonczelistka, multiinstrumentalistka, pedagog, modelka. Archiwistka rodziny. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Rzeszowie, średnią szkołę muzyczną w Stalowej Woli i Akademię Muzyczną w Krakowie (w klasie wiolonczeli i fortepianu). Przez 20 lat prowadziła z ojcem chór chłopięco – męski „Cantus”, a potem własne chóry. Laureatka prestiżowych odznaczeń państwowych. Założycielka i prezeska fundacji, której celem jest odkrywanie młodych talentów. Ma audycję Mój świat dźwięków w radiowej Jedynce. Decyzję o książce dojrzewała w niej długo jako potrzeba złożenia hołdu rodzicom.

Beata Nowicka – (ur. 1966), ukończyła iranistykę na UJ, dziennikarka. Przez ostatnie 20 lat przeprowadziła setki wywiadów z wyjątkowymi Polakami: politykami (Donald Tusk, Bronisław Komorowski), artystami (Krystyna Janda, Kora Jackowska, Jerzy i Maciej Stuhrowie, Wojciech Kilar, Andrzej Wajda), lekarzami (Zbigniew i Grzegorz Religa), naukowcami (Jadwiga Staniszkis). Związana obecnie z magazynem "Viva". Jest "człowiekiem ucha", osobą obdarzoną darem odkrywania ludzkich historii. Wraca do swoich rozmówców po latach, śledzi ich losy i kariery. Autorka książek („Między nami” z Małgorzatą Tusk, „Stuhrmówka” z Maciejem Stuhrem, „Jak ja to robię” z Ewa Drzyzgą).


Tytuł: Steczkowscy. Miłość wbrew regule. Osobista biografia rodziny
Autorki: Agata Steczkowska, Beata Nowicka
ISBN: 978-83-280-3660-4
Wydawnictwo: W.A.B. (Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.)
Rok wydania: marzec 2017
Format: 162x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 320
Waga: około 600 g
Cena: + - 48 zł
Książka dostępna także jako e-book

(Serdecznie Dziękuję Pani Izabelli Matys)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15823