Tom Jones. Na szczyt i z powrotem. Autobiografia
Data: 19-01-2017 o godz. 21:10:00
Temat: Książki


Przebojowa autobiografia ikony popkultury

Sir Tom Jones (7.06.1940 Treforest, Pontypridd, Glamorgan, Walia) występuje już od sześciu dekad! Wykreował ponadczasowe przeboje – w tym Sex Bomb, She’s A Lady i It’s Not Unusual – prowadził popularny show i koncertował na największych scenach świata. Osiągnął więcej, niż sobie wymarzył.Oto walijska mieścina Pontypridd. Oto młody Tommy – nauczył się gry na gitarze na podniszczonym klasyku za pięć funtów i śpiewa w lokalnych barach. Po kilku latach, choć nie wyobraża sobie życia bez żony i synka, przenosi się do stolicy. Wkrótce nagrywa piosenkę, która zmienia wszystko. To, co dzieje się potem, jest jak sen.

Dlaczego londyński producent wymierzył z broni w Toma Jonesa… i strzelił? Po co Michael Jackson przyszedł do niego z niezapowiedzianą wizytą? Co Elvis Presley robił w łazience, w której Jones właśnie brał prysznic? O czym Frank Sinatra rozmawiał w Las Vegas z jego rodziną? I czy protokół towarzyszący rozmowie z królową jest naprawdę tak sztywny, jak się uważa?

Szczere, zabawne, bez upiększeń – oto wyjątkowe wspomnienia jednego z największych wokalistów wszech czasów.


„Na przestrzeni lat odpowiadałem na wiele pytań, ale nigdy wcześniej nie opowiedziałem historii mojego życia”. -
Tom Jones


Znałem Toma Jonesa jako artystę, który był dla mnie wzorem i natchnieniem. Po przeczytaniu tej książki poznałem go jako człowieka. Fascynująca opowieść! Szczerze polecam!
Krzysztof Krawczyk

Książkę czyta się znakomicie. Mogę tylko żałować, że nie widziałem na własne oczy tego wszystkiego, o czym w niej przeczytałem. Niestety nie byłem na koncertach Toma Jonesa, w jego garderobie, nie uścisnąłem mu ręki po genialnych wykonaniach Sex Bomb czy She’s A Lady. Ale dzięki tej książce choć przez moment mogłem być tam razem z nim. To bez wątpienia ikona popkultury. Szczerze polecam tę niezwykłą podróż muzyczną z Tomem Jonesem. -
Robert Janowski

Nawet jeśli artysta ma barwny życiorys, nie zawsze udaje się go dobrze opisać. Tom Jones poradził sobie z tym wyśmienicie. Takiej autobiografii jeszcze nie czytaliście. -
Łukasz Pieter, dyrektor muzyczny Radia ZET Gold


Tytuł: Tom Jones. Na szczyt i z powrotem. Autobiografia (Over the Top and Back)
Autor: Tom Jones
Tłumaczenie Jakub Michalski
Adaptacja okładki: Paweł Szczepanik/BookOne.pl
ISBN: 978-83-7924-623-6
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2016
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 400 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 700 g
Cena: + - 44 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi Szczepanikowi


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15489