DJ Wika. Jest moc!
Data: 07-12-2016 o godz. 22:05:28
Temat: Książki


Fascynujący biografia najstarszej didżejki w Polsce. Wirginia Szmyt (ur. 12.1938) ma 77 lat i nie ma czasu na starość! DJ Wika w rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o trudnych życiowych wyborach, o wielkiej miłości, pasji i wreszcie o tym, jak się pięknie starzeć, nie oglądając się za siebie. Jej historia to wielka lekcja empatii, miłości, pokory i tolerancji.

Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii.

Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. To dla nich została didżejką i wmyśliła Paradę Seniorów.

Inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce. Zachwyca inteligencją, skromnością i poczuciem humoru, Poznajcie tę niezwykłą kobietę. Ona naprawdę ma moc!

*****

To jet potęga! Wielka osobowość! Gdzie była DJ Wika i dlatczego odkryliśmy ją dopiero teraz? - SYLWIA CHUTNIK - pisarka, działaczka społeczna

Wzbudza w ludziach dobro - niech ono wychodzi z każdego kąta i z głośników wraz z jej muzyką - MICHAŁ OLSZAŃSKI - dziennikarz radiowej Trójki, prezenter telewizyjny

*****

JAKUB JABŁONKA. Przedisębiorca, kompozytor, muzyk i znakomity rozmówca z reporterskim zacięciem. Ojciec trzyletniego Leosia, któremu pokazuje świat z perspektywy roweru, namiotu, pociągu i wymyślanych przez siebie bajek. We wszystkim potrafi dostrzec muzykę, a co za tym idzie - lepszą stronę dnia.

PAWEŁ ŁĘCZUK. Poeta i animator kultury z żyłką reportera. Dobry słuchacz. Najczęściej pisze o ludziach i miejscach bo w tym widzi największy sens swojego istnienia w literaturze. Odpoczywa najchętniej gotując dla swoich przyjaciół domowe zupy i leczo. Dużo pali.

Wspólnie tworzą duet twórczo-producencki pod nazwą Forever Young Books.


Tytuł: DJ Wika. Jest moc!
Autorzy: Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
ISBN: 978-83-8053-048-5
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Rok wydania: styczeń 2016
Format: 150x225 mm
Oprawa: twarda
Stron: 224 + 24 stron ze zdjęciami
Waga: około 400 g
Cena: + - 34 zł

(Serdecznie Dziękuję Pani Ilonie Ostrowskiej)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15388