DJ Adamus. Historia złego chłopca Świadomość, szczęście, pasja
Data: 27-11-2016 o godz. 20:10:16
Temat: Książki


Adam Jaworski, czyli DJ Adamus (13.12.1975 Opole). Człowiek o dwóch obliczach? Jak każdy. To historia bez cenzury. W książce niczym w klubie alkohol leje się strumieniami, narkotyki są wszechobecne, a dziewczyny łatwe i szybkie. Autor przyznaje się do wszystkich grzechów, choć wcale ich nie żałuje. Bez ogródek i w mocnych słowach odziera polską scenę klubową z blichtru i kolorów.

Druga strona? Ma czterdzieści lat. Wytrzeźwiał, dojrzał i nie ma złudzeń. Wie, czym rządzi się rynek, ale nie goni za pieniędzmi. Zwolnił, bo zyskał świadomość tego, co się w życiu liczy. Jego pasją stały się podróże i… kuchnia. Ale prowokuje jak zawsze. Opowieść naładowana jest historiami, w których odbija się obraz nas samych oraz fascynującej, pulsującej nieznanymi wcześniej rytmami klubowej Polski lat 90. i pierwszej dekady XXI wieku.

Świadomość, szczęście, pasja to pasjonujący zapis historii sceny klubowej w Polsce uwieczniony przez jej prekursora, a także trudnej drogi i wreszcie tryumfalnego pochodu przez parkiety taneczne, kiedy DJ był już… Bogiem (Zrozumiałem to, gdy jedna z panien po imprezie i upojnej nocy stwierdziła: Zawsze chciałam się przespać z kimś sławnym).

Autobiografia DJ-a Adamusa to zaskakujący szczerością portret nie tylko twórcy, producenta i osobowości telewizyjnej, ale również mężczyzny po czterdziestce, który nabrał różnego rodzaju doświadczeń (używki rozszerzyły mi świadomość. Gęsta sieć neuronów zbudowana przez kwasy pozwoliła mi na szybkie wydobycie z się z okowów mantry „moja wina, moja bardzo wielka wina”).

Nieco ponad czterdziestoletni DJ Adamus to artysta spełniony, choć nienasycony. Nie, nie ustatkował się. Z pewnością jednak – dojrzał. Pisze dla innych i produkuje. Na swój sposób dystansuje się od powszechnego wizerunku gwiazd pop-kultury.

ADAM JAWORSKI (DJ ADAMUS)  – polski DJ, muzyk i producent muzyczny, a także dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. W latach 1996-1999 gitarzysta zespołu 3K. Od 2000 roku jako DJ skupił swoje działania na polskiej scenie klubowej. Współtwórca projektu “Wet Fingers”, który wsławił się remiksami przebojów m.in. zespołów Wanda i Banda ("Hi FI Superstar") oraz Kombi ("Nu Limit"). Współpracował z czołówką polskiej sceny muzycznej, z Adą Szulc stworzył chilloutowy projekt "1000 miejsc". Zajmował się oprawą muzyczną programu Kuby Wojewódzkiego, finałów gali “Fryderyki”, Paris Fashion Week, a także Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (2014). Był odpowiedzialny za muzykę do filmów "Big Love" i "Sala samobójców". Juror w czterech edycjach programu “Twoja twarz brzmi znajomo”. Jego pasją poza muzyką są: kuchnia, jednoślady i podróże. Jako miłośnik tych ostatnich nakręcił cztery teledyski w różnych miejscach na świecie (Tokio, Kuba, Islandia, Ibiza) oraz zrealizował sesję podwodną w Dubaju. Każdą wolną chwilę poświęca na podróże w najdalsze zakątki świata...

PIOTR WITWICKI – dziennikarz, pisarz. Od 2008 roku pracuje w Polsat News, gdzie jest reporterem i prowadzącym poranne rozmowy polityczne. Pisze reportaże między innymi dla tygodnika Polityka. Współpracuje z serwisem 300polityka. Na UMK w Toruniu prowadzi zajęcia z Dziennikarstwa. W grudniu 2015 ukazała się jego debiutancka powieść "Petarda". Adamusa oraz teledyski.


Tytuł: Historia złego chłopca Świadomość, szczęście, pasja
Autorzy DJ ADAMUS Adam Jaworski, Piotr Witwicki
ISBN: 978-83-7945-271-2
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Rok wydania: listopad 2016
Format: 155 x 210 mm
Oprawa: miękka z zakładkami
Stron: 266
Waga: około 475 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

Dzięki aplikacji Tap2 czytelnicy będą mogli obejrzeć na urządzeniach mobilnych nie publikowane dotychczas materiały z prób i koncertów z archiwum prywatnego DJ-a Adamusa oraz teledyski.
Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która pozwala m.in. na oglądanie filmów i zdjęć oraz na pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play i AppStore.

Serdecznie Dziękuję Paniom-Agnieszce Chmielewskiej i Reni Bogiel-Mikołajczyk


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15337