Archiwum Polskiego Rocka 1961 - 2016 Tom I i II + DVD
Data: 12-11-2016 o godz. 17:40:00
Temat: Książki


Archiwum Polskiego Rocka, to jedyny w swoim rodzaju katalog polskich płyt z muzyką rockową, które zostały wydane w latach 1961 - 2016. Dwa tomy (pierwszy 606 stron, drugi 550 stron) zawierają pełny opis dyskografii ponad 800 zespołów czyli blisko 8700 płyt. Dodatkowa płyta DVD zawiera ponad 20000 skanów płyt, okładek, labeli i innych elementów wydawnictw.

"Archiwum ...", to kompendium wiedzy zarówno dla kolekcjonerów jak i dziennikarzy muzycznych. Zawiera pełne informacje na temat dyskografii polskich zespołów. Opis pierwszego wydania oraz wszystkich następujących wraz z informacjami o bonusach. Każdy metryka płyty zawiera numer katalogowy, numer kodu kreskowego (jeżeli istnieje), możliwie dokładną datę wydania, a także nośnik i rodzaj opakowania. W miarę możliwości spis utworów poszerzony jest o czas trwania piosenek. Ze spisu muzyków każdy dowie się na czym grali opisani muzycy.

Płyty to nie tylko piosenki muzycy je tworzący. To także nierzadko piękna szata graficzna. Do dziś udało mi się zebrać zbiór ponad 20 000 zdjęć okładek i lejbli płyt. Przez ostatnie lata uświadomiłem sobie, że nawet drobne zmiany w projekcie mogą mieć kolosalne znaczenie dla kolekcjonerów.

Gdy w 1998 roku zacząłem zbierać informacje o polskich płytach, robiłem to z myślą o wzbogaceniu książki "Popular Music Archive" K.D. Tilcha. Szybko zmieniłem zdanie i zamarzyła mi się własna książka. Do tej pory udało mi się spełnić to marzenie dwa razy_ w 2005 i 2008 roku. Od ostatniego wydania dużo się zmieniło. Poznałem wiele osób, którym moja praca przypadła do gustu i wyrazili chęć pomocy. Przez ostatnie kilka lat udało mi się poważnie powiększyć zbiór informacji, na tyle, że najnowsze wydanie zaplanowałem jako dwutomowe. Jednak dzięki pomocy Leszka Gnoińskiego (Encyklopedia Polskiego Rocka), Grzegorza Grudzieckiego (Muzykant), Kamila Wicika (Radio Gdańsk), Krzysztofa Nieporęckiego (Hey Joe), Marcina Przyczyna (Media Markt-Gdańsk, Grunwaldzka 309) czy Maćka Knopa oraz wielu innych kolekcjonerów, czeka mnie praca przy suplemencie. Serdecznie im z tego miejsca dziękuję, bo zadaję sobie sprawę o ile uboższe byłoby "Archiwum..." gdyby nie ich bezinteresowna pomoc i zaangażowanie. (ciąg dalszy przy tomie II)

*****

To pomocny rarytas, coś w rodzaju książki adresowej przydatnej dla wszystkich szperaczy, kolekcjonerów i dziennikarzy interesujących się i piszących o muzyce rockowej i pokrewnych gatunkach. - Krzysztof Skiba (Big Cyc) (2005)

Kilkuletnia, benedyktyńska, perfekcyjna praca młodego człowieka. Gdybym w swojej był równie sumienny, Rolling Stonsi byliby supportem przed nami. - Grzegorz Markowski (Perfect) (2005)

Trzeba niezwykłego oddania i cierpliwości, aby zgromadzić w tak solidny sposób, tak wielką ilość danych. Z pewnością nie jeden raz będę korzystał z tej lektury. Gratulacje dla autora! - Grzegorz Kupczyk (C.E.T.I.) (2008)

Gdy zobaczyłem stronę Daniela, pomyślałem, że niezły z niego kozak, skoro podjął się zadania archiwizowania fonografii polskiego rocka. Zaraził mnie swoją pasją, dlatego zacząłem mu pomagać i kibicować. - Leszek Gnoiński (dziennikarz, autor Encyklopedii Polskiego Rocka)

*****

Tytuł: Archiwum Polskiego Rocka 1961 - 2016 Tom I
Autor: Daniel Wolak
Konsultacja merytoryczna i graficzna: Leszek Gnoiński
DTP, grafika, realizacja: Daniel Wolak
ISBN tomu: 978-83-62356-04-1
ISBN kompletu: 978-83-62356-06-5
Wydawnictwo: Wdaxrock/Daniel Wolak
Koniec redakcji: 24 czerwca 2016r
Rok wydania: 2016
Format: 170x240 mm
Oprawa: miękka
Stron: 606
Waga: około 975 g
Cena obu tomów: + - 99 zł


Kiedyś miałem taki plan, że każda kolejna książka będzie ukazywać się co trzy lata. Życie pokazało, że nie wszystkie plany są do zrealizowania. Praca przy książce wraz z przyrostem informacji zabiera coraz więcej czasu, coraz trudniej zaplanować coś konkretnie, a czas sam w sobie biegnie coraz szybciej. Na szczęście w tym roku las wziął sprawy w swoje ręce i wyznaczył datę premiery. Wszystko za sprawą przyznania mi stypendium do Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Idąc za ciosem poprosiłem też przyjaciół o zrzutkę na portalu PolakPotrafi.pl, która zakończyła się sukcesem! I oto jest, a będzie jeszcze więcej.

Można samemu wierzyń w sukces, ale łatwiej we dwoje! Bardzo dziękuję za wsparcie, wiarę we mnie i zaufanie mojej ukochanej Małgosi - skarbie, bez twojego zaangażowania nie byłoby tej książki! I jest jeszcze coś. Wspomniałem już o pieniądzach na druk. Wydarzyła się rzecz w moim życiu bez precedensu. Gdy tzw. proza życia uszczuplała pulę na wydanie, coś sprawiło, że wszystko wracało na swoje miejsce. To niesamowite, ale w przeciągu czterech miesięcy wygrałem dwa razy piątkę w totolotka, co w zupełności wypełniło luki i zagwarantowało mi spokój. Pierwszy raz w życiu poczułem, że coś lub ktoś czuwa nade mną...

Na koniec chciałbym też wymienić parę osób, których jeszcze nie wymieniłem, a bardzo pomagali przez ostatnie 18 lat. Dziękuję przede wszystkim Karolowi Kubickiemu, który pokazał mi muzykę i Tilcha. Dziękuję także Januszowi Stępniowi, Darkowi Pawłowskiemu, Januszowi Grothowi, Andrzejowi Rautmanowi, Patrykowi Jabłońskiemu, Krzysztofowi Zalewskiemu, Adrianowi Sobkowi, Michałowi Wieczorkowi, Bogdanowi Ratajczakowi, Andrzejowi Kwasiborskiemu za nieocenioną pomoc przy skanach. Pani Betty Gatoudi za wszelką pomoc w sprawach druku. Panie Renacie Wierzchołowskiej za cenne porady dla twórców kultury. Specjalne podziękowania i ukłony dla Andrzeja Truszkowskiego i Zbyszka Braca z Fonoteki Radia Gdańsk oraz Agnieszki Goliszek i Bogusława Pluty.

DROGI CZYTELNIKU. TRZYMASZ W RĘKU EFEKT 18 LAT PRACY, POŁOWY MOJEGO ŻYCIA. MAM NADZIEJĘ, ŻE SIĘ NIE ZAWIEDZIESZ

Daniel Wolak

*****

Niewielu poznałem na świecie pasjonatów takiego formatu. Daniel Wolak podjął arcytrudny temat skatalogowania całej historii polskiej nowożytnej muzyki rockowej (a może nawet lepiej: rozrymuzyki polskiej w ogóle). Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy, cierpliwości i dociekliwości tak wielkiego Fana Muzyki. - Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader)

To pozycja obowiązkowa dla takich świrów jak ja, którzy lubią wiedzieć kto dograł przeszkadzajki w czwartym utworze ze strony B bez względu na to, w którym roku powstała płyta i jaki gatunek muzyczny raczy zawierać! - Piotr Pawłowski ((Made In Poland)

Daniel Wolak jest jak egipski skryba - pilny i skrupulatny oraz - podobnie jak Komisarz Przygoda - szczególarz niezłomny. Mimo że polski rock jest od dawna w odwrocie - Wolak - podjął się jego archiwizacji - niczym pozytywistyczny heros - płyta po płycie, piosenka po piosence, ziarenko po ziarenku ... Ręce same klaszczą! - Krzysztof "Grabaż" Grabowski (Pidżama Porno)

Niewiele znam osób, które o polskim rocku, a w zasadzie ogólnie o polskiej muzyce rozrywkowej wiedzą tyle co Daniel, i, co ważniejsze, chcą się tą wiedzą dzielić. Archiwum, jakie Daniel robi od wielu lat nie ma żadnego analogu w Polsce i jego rozwój jest projektem, który wspieram, i do tego wsparcia Was też zachęcam. - Bogusław Pluta (dyrektor OZZ ZPAV)

*****

Tytuł: Archiwum Polskiego Rocka 1961 - 2016 Tom II
Autor: Daniel Wolak
Konsultacja merytoryczna i graficzna: Leszek Gnoiński
DTP, grafika, realizacja: Daniel Wolak
ISBN tomu: 978-83-62356-05-8
ISBN kompletu: 978-83-62356-06-5
Wydawnictwo: Wdaxrock/Daniel Wolak
Koniec redakcji: 24 czerwca 2016r
Rok wydania: 2016
Format: 170x240 mm
Oprawa: miękka
Stron: 550
Waga: około 850 g
Cena obu tomów: + - 99 zł




Dodatkowo do książki dołączona jest płyta DVD ze zdjęciami (skanami) płyt. Znajdziecie tam ponad dwadzieścia tysięcy plików z okładkami, tyłami, wkładkami i labelami. Wszystkie wykonane przeze mnie lub przez przyjaciół „Archiwum…” pod moim czujnym okiem.”



(Danielu! Serdeczne Dzięki i głębokie ukłony. Jesteś Wielki.)






Katalog cen płyt używanych - rocznik 2010, to trzecia z serii książka o cenach polskich płyt, osiąganych na portalu Allegro.pl . Tym razem przejrzałem ponad 52 tysiące zakończonych sprzedażą aukcji, dotyczących blisko sześciuset polskich zespołów rockowych – tych, które znalay się w " Archiwum Polskiego Rocka ".

Łączna kwota wszystkich transakcji wyniosła 1.905.242,06 złotych, z czego najlepszy sprzedawca utargował ponad 220.000 złotych, a pierwsza piątka sprzedała płyt za ponad pół miliona, udowadniając, że z aukcji można żyć.

Najdroższą płytą w zeszłym roku był winylowy album "Poganie!... kochaj i obrażaj" zespołu Róże Europy, wydany w 1992 roku przez Arston. Jej wartość to aż 1835 złotych i jest to rekord ostatnich lat. Najlepiej sprzedającym się zespołem 2010 roku został Dżem (132.592,88 złotych), drugi był Kult (129.823,07 złotych), a pierwszą piątkę uzupełniają odpowiednio: Hey (49.492,28 złotych), Budka Suflera (44.775,94 złotych) i Kazik (40.410,25 złotych)

Gdyby Kult wydał miesiąc wcześniej swój bestsellerowy "MTV Unplugged", to z pewnością wygrałby wszystkie rankingi. Strategia marketingowa MTV i SP Records spowodowała, że fani zespołu mogli kupić aż cztery różne wersje tej płyty, co spowodowało zwielokrotnienie sprzedaży tego tytułu. Według moich wyliczeń od 6 grudnia 2010 (data premiery) sprzedano na aukcjach tę płytę za 49.484,06 złotych. Gdybym brał pod uwagę także wydanie DVD i Blu–Ray, to z pewnością można by dodać jeszcze dziesięć tysięcy. Drugi tytuł w tym zestawieniu to "Dodekafonia" grupy Strachy Na Lachy z "zaledwie" 13.316,53 złotych. Przepaść!

W minionym roku utrwaliła się tendencja z 2009 roku, kiedy za duże pieniądze można było sprzedać tylko rzadkie albumy i te, które od dawna trzymają dużą wartość. Reszta płyt nie przekraczała wartości sklepowej, a często koszt przesyłki przekraczał wartość transakcji. Wysoka cena wspomnianego albumu Róż Europy była dla mnie dużym zaskoczeniem, ale w końcu płyty są tyle warte, ile są w stanie zapłacić klienci. W czołówce jest też Kazik "Spalaj się", pierwszy album IRY na CD, "52 dla przyjaciół" TSA i "Perfect Live April 1 1987" Perfect na podwójnym CD. Te płyty warto mieć, jeżeli nie dla wrażeń artystycznych, to choćby na czarną godzinę.

Z roku na rok opisuję coraz więcej singli. W zeszłym wydaniu ich ceny podałem w suplemencie. Tym razem znajdziesz je przy płytach. Jeżeli w przyszłym roku uda mi się wydać kolejną część Archiwum w wersji drukowanej, to zapewne już wszystkie single zostaną opisane i wycenione.

Żeby nie zanudzić czytających katalog umieściłem w nim 290 zdjęć okładek płyt i singli. Drugie tyle zdjęć każdy znajdzie w poprzedniej części z 2009 roku. Warto mieć wszystkie wydania katalogu, bo najczęściej rzadkie płyty pojawiają się raz na parę lat. Rocznik 2008 dostępny jest w wersji elektronicznej. Wszystkie części znajdziesz w księgarni www. muzyczna24. pl , która jest oficjalnym sklepem "Archiwum Polskiego Rocka". - Daniel Wolak

Limitowany nakład: 100 egzemplarzy

Tytuł: Katalog cen płyt używanych - rocznik 2010
Autor: Daniel Wolak
ISBN: 978-83-62356-02-7
Wydawnictwo: Wdaxrock
Rok wydania: 2011
Format: 150x210 mm
Oprawa: miękka
Stron: 308
Waga: około 400 g
Cena: + - 15 zł


muzyczna24.pl
archiwumrocka.art.pl


Katalog cen płyt używanych - rocznik 2009, to kolejna odsłona mojej archiwistycznej działalności. Pomysł na takie wydawnictwo wziął się stąd, że wiele osób powiela mity o wysokich cenach niektórych polskich płyt, inni z kolei nie wiedzą, że w ich kolekcjach znajdują się białe kruki rodzimej fonografii.

Przez cały ubiegły rok, podobnie jak w roku 2008, zbierałem informacje o zakończonych sprzedażą aukcjach internetowych. Nie twierdzę, że to idealna metoda na ustalenie realnej wartości płyt, ale moim zdaniem najbardziej zbliżone do ideału. Po raz pierwszy kolejny przydało mi się informatyczne wykształcenie, bo dzięki dostarczonym narzędziom z Allegro.pl stworzyłem program, który zbierał dane. Mi zostało przypisać konkretną aukcję do konkretnej płyty, co zajęło 3 miesiące. W przyszłym roku zajmie pewnie jeszcze więcej, bo stale udoskonalam program i coraz więcej aukcji jestem w stanie wyłapać.

Rok 2009 stał pod znakiem kryzysu gospodarczego i to wyraźnie widać w tej w książce. Jeszcze dwa lata temu zdarzało się niekiedy, że jakaś mniej ciekawa płyta osiągnęła znaczną cenę. W minionym roku tylko prawdziwe rarytasy można było sprzedać drogo. W przeważającej liczbie koszt przesyłki przerastał wartość krążka.

Nowe wydanie "Katalogu..." po raz pierwszy prezentuje drukowane okładki, a także wartość wybranych singli. Jest to zapowiedź nowej formuły wydawniczej, którą chcę zastosować przy produkcji kolejnego wydania "Archiwum Polskiego Rocka" (premiera 2011 roku) . Wybrane Okładki oraz dokładny opis singli mam nadzieję, że spowodują iż następne "Archiwum..." będzie dwutomowe, ale też będzie zawierało płytę DVD z około 12 tysiącami zdjęć okładek. Jest na co czekać:) Liczę, że ten katalog będzie dla Ciebie przydatny i pozwoli Ci uniknąć zbędnych wydatków lub w innym przypadku dużych strat. - Daniel Wolak

Tytuł: Katalog cen płyt używanych - rocznik 2009
Autor: Daniel Wolak
ISBN: 978-83-62356-00-3
Wydawnictwo: Wdaxrock
Rok wydania: 2010
Format: 150x210 mm
Oprawa: miękka
Stron: 250
Waga: około 375 g
Cena: + - 15 zł


muzyczna24.pl
archiwumrocka.art.pl


Grzegorz Kupczyk (20.11.1958) na polskim rynku muzycznym funkcjonuje od trzydziestu lat. Co więcej, nie robił sobie nigdy przerwy. Blisko dwa lata naszych spotkać miało za zadanie przestawić jego wersję wydarzeń związanych z pracą w Turbo , Dragonie , Non Iron i CETI . Omówiliśmy wszystkie wszystkie sesje nagraniowe, gościnne występy, rozstania i powroty. Od " Dorosłych dzieci " do " Akordów słów " - historia człowieka, który na przekór modom zawsze był wierny Heavy-Metalowi i rozpoczyna czwartą dekadę swojej twórczości działalności.

Nigdy bym się nie spodziewał, że wstęp będzie dla mnie najtrudniejszym do napisania fragmentem tej książki. Zostawiłem sobie to zadanie na koniec i chyba trema mnie paraliżuje. Może gdybym pisał o kimś, kogo znam od lat, czyją twórczość znam na pamięć i ta osoba nie byłaby w stanie przede mną nic ukryć, to bym nie miał powodu do paniki. Problem w tym, że osobiście Grzegorza Kupczyka poznałem na miesiąc przed rozpoczęciem prac nad książką, którą on sam mi zaproponował.

Nie mogę powiedzieć, że w ogóle nie znałem jego artystycznych dokonań, ale też nigdy nie miałem w domu płyt Turbo i Ceti. Pewnie dlatego, że w ogóle nie słucham heavy metalu. Cała ta książka jest dziełem przypadku. Podczas prac nad „Archiwum Polskiego Rocka” napisałem do Grzegorza z prośbą o pomoc przy zbieraniu danych na jego temat. Dość szybko odpisał, a po dłuższej wymianie meili spytał, czy nie znam kogoś, kto mógłby opisać jego biografię artystyczną. Uznałem, że mógłbym to być ja. Byłem po lekturze biografii Tadeusza Nalepy, napisanej w stylu "wywiad - rzeka" i podobną stylistykę zaproponowałem. Przecież nie znałem człowieka i musiałem go ostro przepytać, żeby nie pisać głupot. Odpowiedzialność za pisanie prawdy spadła automatycznie na Grzegorza, a mi pozostało słuchać i notować.

Tytuł książki powstał gdzieś w połowie prac. Kiedy człowiek spowiada się księdzu, ten może jedynie dopytywać o szczegóły. Początek naszych rozmów właśnie tak wyglądał. Dopiero po jakimś czasie, po przeczytaniu wielu artykułów, for internetowych i not w książkach o muzyce, zacząłem samemu wyciągać informacje od swojego rozmówcy. Mam nadzieję, że zawartość książki będzie ciekawa nie tylko dla fana Turbo czy Ceti, ale także dla każdego, kto interesuje się muzyką lat 80-tych i 90-tych. Omówiliśmy wiele tematów dotyczących problemu z komuną, przemian ustrojowych czy ówczesnych promotorów muzyki H&M.

Podobno nie należy mówić wszystkiego, żeby nie dobijać spowiednika. Mam świadomość, że podczas naszych rozmów pominęliśmy kilka tematów. Mogę jednak obiecać, że jeżeli nasza wspólna praca wywoła wśród fanów dyskusję, spotkamy się z ich strony z odzewem, to na pewno wrócimy do tematu i za parę lat wydamy wersję poszerzoną. Grzegorz z pewnością nie schodzi ze sceny. Zaczyna czwartą dekadę artystycznej działalności i wypada mi tylko życzyć mu spełnienia artystycznych marzeń i przekucia w złoto talentu jaki niewątpliwie posiada. Tobie czytelniku zaś życzę, abyś z przyjemnością przeczytał to, co wraz z Grzegorzem Kupczykiem dla Ciebie przygotowaliśmy. - Daniel Wolak

Tytuł: Spowiedź Kupczyka
Autor: Daniel Wolak
ISBN: 978-83-622791-6-7
Wydawnictwo: Wdaxrock/Wodnik
Rok wydania: 2009
Format: 170x230 mm
Oprawa: miękka
Stron: 146
Waga: około 300
Cena: + - 25 zł


muzyczna24.pl
archiwumrocka.art.pl


Prawie 4000 płyt, ponad 500 zespołów, kilka tysięcy muzyków i 6644 zdjęć okładek na płycie DVD. Każda płyta opisana najbardziej szczegółowo jak się da - numer katalogowy, czasy trwania utworów, pełny skład, wszystkie reedycje, ceny osiągane na aukcjach. Płyty winylowe, kompaktowe, boxy kolekcjonerskie. Wszystko w jednym katalogu, który jest niezbędny dla kolekcjonerów, fanów, dziennikarzy muzycznych i handlowców.

"Archiwum Polskiego Rocka 1962 - 2008 autorstwa Daniela Wolaka to opasły tom z informacjami z dziedziny utrwalenia muzyki, która została zapisana w formacie płyt winylowych i cd. Ta iście benedyktyńska praca, jak i szczegółowa kwerenda, pokazuje w sposób przejrzysty znakomicie obszerne grono polskich artystów wraz z ich dorobkiem. Książka skierowana jest głównie do kolekcjonerów i pasjonatów muzycznego sherlockholmizmu, a to dzięki szeregowi nazw, tytułów, nazwisk i dat. Nierozerwalną składową woluminu jest załącznik w postaci płyty z zeskanowanymi okładkami płyt. I to stanowi dla mnie dowód i największą atrakcję kontaktu z tą antologią. Zapewne temat informacji o zespołach i ich dyskografiach nie jest do końca wyczerpany lecz ta ilość wiedzy to istne kompendium od A do Z." - Krzysztof Misiak (Chylińska)

"Z przyjemnością polecam ta książkę. Ciężka praca autora jest tu widzialna w każdym zdaniu. Trzeba niezwykłego oddania i cierpliwości, aby zgromadzić w tak solidny sposób, tak wielka ilość danych. Z pewnością nie jeden raz będę korzystał z tej lektury. Gratulacje dla autora!" - Grzegorz Kupczyk (C.E.T.I.)

"Ta książka to prawdziwy rarytas nie tylko dla muzyków i ludzi z branży muzycznej. Skatalogowane zostały wszystkie płyty sceny rockowej i około rockowej. Okładki, lable płyt analogowych i CD, daty wydania, tytuły utworów, wykonawcy - ojej! To jest to! Nigdy do tej pory nie widziałem takiej pigułki zawierającej wiedzę na temat muzycznej twórczości wydawniczej, mojego środowiska. Panie Danielu - piękne dzięki za tę pozycje. Polecam wszystkim zakochanym w polskiej muzyce niekoniecznie łatwej." - Janusz "Yanina" Iwański (Tie Break, Maanam)





Książka z płytą DVD zawierającą 6500 zdjęć okładek!
(front, back, płyta)




Tytuł: Archiwum Polskiego Rocka 1962 - 2008
Autor: Daniel Wolak
ISBN: 978-83-622791-3-6
Wydawnictwo: Wdaxrock/Wodnik
Rok wydania: 2008
Format: 170x240 mm
Oprawa: miękka
Stron: 584
Waga: około 960 g
Cena: + - 29 zł


muzyczna24.pl
archiwumrocka.art.pl


Nareszcie melomani, dziennikarze muzyczni i kolekcjonerzy doczekali się książki, która w najdokładniejszych szczegółach opisuje ponad 2300 polskich płyt, wydanych w latach 1962 - 2005. Autor nie szczędził starań by jego dzieło zawierało komplet danych umieszczony na płytach. Pełne dyskografie uwzględniające reedycje i boksy kolekcjonerskie, kompletne spisy utworów, składów, numery katalogowe i czasy utworów.

Praca nad "Archiwum..." zajęła mi osiem lat. Starałem się jak najdokładniej opisać każdy album, znaleźć każdą istotną informację na jego temat. Wszystko po to, by stworzyć jak najpełniejsze kompendium wiedzy o polskim rocku. Mam nadzieję, że moja praca nie poszła na marne, a jej kontynuacja przyniesie kolejne wydania tej książki. Oddaję w twoje ręce drogi czytelniku osiem lat mojego życia i mam nadzieję, że się nie zawiedziesz. - Daniel Wolak

Pozycja, którą powinien mieć każdy miłośnik i kolekcjoner polskiej muzyki. Jest to profesjonalny katalog polskiej fonografii. Zawiera bardzo rzetelnie opracowany materiał. Gorąco polecam. - Krzysztof Cugowski (Budka Suflera)

Uświadomiliście moją wiedzę jak wiele zostało dokonane. Zrozumiałem, że ten Czas wybitnie sprzyjał Twórczości. Teraz New Century SBB oraz Tryptyk Petersburski. Pewnie znów spotkamy się przy następnej edycji... - Józef Skrzek (SBB)

Kilkuletnia, benedyktyńska, perfekcyjna praca młodego człowieka. Gdybym w swojej był równie sumienny Rolling Stones byliby supportem przed nami. - Grzegorz Markowski (Perfect)

Daniel Wolak w pojedynkę wykonał pracę, którą zwykle zajmują się całe grupy autorów. Owocem jego mrówczej pracy jest rzecz godna polecenia wszystkim miłośnikom polskiej fonografii. To pomocny rarytas, coś w rodzaju książki adresowej przydatnej dla wszystkich szperaczy, kolekcjonerów i dziennikarzy interesujących się i piszących o muzyce rockowej i pokrewnych gatunkach. - Krzysztof Skiba (Big Cyc)

Tytuł: Archiwum Polskiego Rocka 1962 - 2005
Autor: Daniel Wolak
Tłumaczenie:
ISBN: 83-922791-0-7
Wydawnictwo: Wdaxrock/Wodnik
Rok wydania: 2005
Format: 170x240 mm
Oprawa: miękka
Stron: 404
Waga: około 760 g
Cena: + - ? zł

Danielu! Serdeczne Dzięki i głębokie ukłony. Jesteś Wielki.


muzyczna24.pl
archiwumrocka.art.pl








Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15264