Nowa ''Scala'' poświęcona kameralistyce
Data: 29-10-2013 o godz. 18:09:08
Temat: Info


Ukazał się nowy numer bezpłatnego Edukacyjnego Magazynu Muzycznego Scala. To wydanie skoncentrowane jest na kameralistyce.

Jak czytamy we wstępie:

„Nowy numer Scali postanowiliśmy poświęcić właśnie muzyce kameralnej dla dzieci i młodzieży. Na początek w podróż przez historię kameralistyki zabiorą Państwa Danuta Gwizdalanka i Katarzyna Marczak. Każda z nich przygląda się tematowi z innej perspektywy, dochodząc do interesujących wniosków W tym numerze pytamy także Andrzeja Kucybałę i Pawła Wójtowicza o znaczenie muzykowania zespołowego i jego rolę w kształtowaniu umiejętności społecznych u dzieci oraz o codzienne wyzwania, przed jakimi stają nauczyciele prowadzący zespoły.

Sprawdzamy też, jak kształci się młodych kameralistów na Węgrzech, w ojczyźnie znanego wszystkim wiolonczelistom Árpáda Pejtsika. Lidia Kućmierz pokazuje zaś, jak wiele z kameralnej twórczości Witolda Lutosławskiego z powodzeniem wykorzystać można na zajęciach z dziećmi. Oprócz tego znajdą Państwo w „Scali” propozycje publikacji nutowych na różne składy, instrumenty i poziomy zaawansowania. Wierzymy, że ta lista pomocna będzie w doborze materiałów dla Państwa zespołów kameralnych. Wybrane publikacje poddaliśmy próbie – kilkoro nauczycieli wykorzystało je podczas lekcji i podzieliło się z nami swoimi wrażeniami oraz cennymi opiniami.”

Nowy numer Scali można przeczytać na stronie internetowej


Film o Encyklopedii Muzycznej w TVP Historia

W czwartek 7 listopada o godz. 11:00 TVP Historia wyemituje film w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen, opowiadający o dziejach jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć wydawniczych w Europie - Encyklopedii Muzycznej PWM pod redakcją Elżbiety Dziębowskiej.

(Paulina Kabalak - Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10937