Zaproszenie na specjalny koncert Anny Gadt
Data: 28-10-2013 o godz. 20:35:21
Temat: Info


Universal Music Polska oraz Fundacja Nie Musi Być Zawsze Chaos zapraszają na koncert specjalny promujący najnowszy album "Breathing" - Anny Gadt - 12 listopada 2013, wtorek, godz. 19.30 Warszawa, Klubokawiarnia Nie Musi Być Zawsze Chaos na ul. Marszałkowskiej 19

Oddychanie to jedna z trzech funkcji niezbędnych do życia. Całkowicie naturalna i nieodzowna, podobnie jak potrzeba swobodnej wypowiedzi poprzez improwizację. Nic bowiem nie zastąpi spontaniczności reakcji i możliwości poznania drugiego człowieka, z którą mamy do czynienia i którego jesteśmy świadkami podczas słuchania, bądź tworzenia muzyki jazzowej.
Najnowszy album Anny Gadt - "Breathing" wychodzi na przeciw takiemu spojrzeniu na wokalistykę jazzową. Tematy są punktem wyjścia do wspólnego grania i "bycia". Album wypełnia dziesięć autorskich kompozycji artystki oraz zaskakująca interpretacja tekstu Mirona Białoszewskiego - "Liryka Śpiącego" do muzyki Macieja Garbowskiego. W całości przenikają się słowiańska melancholia i skandynawski nastrój kojarzony z płytami monachijskiej wytwórni ECM. Muzycy towarzyszący artystce to znane jazzowej publiczności trio RGG.

Anna Gadt – kompozytorka i autorka tekstów - urodziła się w Polsce, kraju „pomiędzy” wschodem i zachodem. Sama ma poczucie bycia „pomiędzy”, gdyż mieszają się w niej słowiański temperament i specyficzna skandynawska melancholia. Charyzmatyczna wokalistka, w której głosie słychać nostalgię i tęsknotę, wspierana jest przez trio w składzie: Łukasz Ojdana - fortepian, Maciej Garbowski - kontrabas, Krzysztof Gradziuk - perkusja Muzycy kładą nacisk na sonorystyczne podejście do muzyki, gdzie eksponuje się nie technikę, lecz brzmieniowe właściwości utworów.

Anna Gadt to niespokojny duch poszukujący formy wypowiedzi poprzez słowo, dźwięk a zwłaszcza ciszę. W swojej muzyce intrygująco oscyluje pomiędzy śpiewem, szeptem i opowiadaniem. Improwizując nie boi się używać głosu w sposób nietypowy. Odkryta i doceniona przez Billy Harpera. W 2006 roku otrzymała nagrodę główną podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych: Jazz Stuggle. W 2008 roku ukazała się jej debiutancka płyta: Na mojej drodze, którą zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności. Płyta przyniosła nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku i wiele koncertów w kraju m.in.: podczas Szczecin Music Fest.

Tracklista: "BREATHING" (5 listopada 2013)

1. Follow Me
2. Don't Go
3. The Rebirth
4. A Warm Coat
5. Liryka śpiącego
6. The Source
7. You
8. Soothing Simplicity
9. Breathing
10. Lullaby For J.
11. Just Be

(Joanna Daniłko)
(Patrycja Kowalska - Universal Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10936