NEW video Paula McCartneya do utworu ''Queenie Eye''
Data: 24-10-2013 o godz. 21:30:30
Temat: Info


Na kanale VEVO został dziś udostępniony najnowszy teledysk Paula McCartney´a do utworu „Queenie Eye” z plyty NEW.„Queenie Eye” wyprodukował Paul Epworth, to jeden z kluczowych utworów na płycie. To właśnie ten utwór został wykonany przez Paula na żywo w Covent Garden podczas spontanicznego show, którego świadkami była ogromna widownia.

Piosenka odnosi się do melodii, którą Paul zapamiętał z dzieciństwa, które spędził w Liverpoolu: „Queenie eye, queenie eye, who's got the ball? It isn't in my pocket. O-U-T spells OUT!” Paul w następujący sposób odnosi się do tego tematu: Melodia pochodzi z gry ulicznej, w którą miałem zwyczaj się bawić gdy byłem dzieckiem. Tego typu rzeczy zawsze się do Ciebie przykleją. Zawsze lubiłem rytm tej piosenki.

Video do singla „Queenie Eye” zostało nakręcone na początku października w Abbey Road.
Reżyserem materiału jest Simon Aboud.

W teledysku udział wzięli: Paul McCartney, Giles Martin, Jack Savoretti, Johnny Depp, Alice Eve, Tracey Ullman, Daphne Selfe, James Corden, Jeremy Irons, Tamara Rojo, Jude Law, Sean Penn, Ariana Di Lorenzo, Chris Pine, Laura Bailey, Tom Ford, Gary Barlow, Kate Moss, Peter Blake, Meryl Streep, Lily Cole.


Paul McCartney chciał aby jego szesnasty studyjny album niósł ze sobą powiew świeżości, dlatego zwrócił się do młodych producentów. Wstępną intencją było opracowanie zestawu kilku nazwisk. Dopiero później miało się okazać, z którym z młodych współpraca potoczy się najlepiej. Pojawił się w tym zestawie Paul Epworth (współautor i architekt wielkiego sukcesu Adele i jej płyty 21), Mark Ronson (znany najbardziej ze współpracy z Amy Winehouse), Giles Martin i Ethan Johns (ich ojcowie znani są w świecie muzycznym do dziś, ojciec Gilesa – George pracował z Paulem McCartney´em jeszcze w czasach Beatlesów; Ethan wyprodukował najlepsze płyty Kings of Leon, Giles miał okazję współpracować przy ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich). „Wszyscy wielcy producenci są chyba dziećmi moich kolegów” – zauważa McCartney. „Ale ci dwaj, podobnie jak ich ojcowie, są wspaniali, poważnie traktują to, co robią”.

Finalnie płyta została wyprodukowana przez powyższą czwórkę. „Stało się tak, że z wszystkimi nawiązałem bardzo dobry kontakt. Z każdym z producentów zrobiliśmy coś zupełnie innego dlatego nie udało mi się wybrać jednej ścieżki, którą chciałbym pójść dale. Każdy z nich miał inne podejście, ale wszyscy byli wspaniali każdy w swojej dziedzinie”.

Stąd pomysł na płytę multiproducencką: różną stylistycznie, opartą na czterech różnych pomysłach, które w ostatecznym rozrachunku miały stopić się w zróżnicowaną wewnętrznie jedność. „Zabawne, kiedy włączam ten album, ludzie dziwią się, że to moja płyta” – mówi McCartney. „Tak różnorodne piosenki się tam znajdują i niekoniecznie w stylu, który łączony jest ze mną. Ale tego właśnie chciałem – żeby nie brzmiały tak samo”.

To najbardziej intrygująca płyta Paula McCartney´a ostatnich lat – możliwie, że najlepsza w dotychczasowej karierze. Dla jej twórcy jasne jest, co powinien teraz zrobić. Przerwę? Bynajmniej. „Następnym krokiem jest spotkanie w zespole i nauka materiału z płyty. Czekam na to z niecierpliwością, nigdy nie robiłem czegoś podobnego, żeby zagrać cały album. Ludzie prosili mnie o to, ale zawsze odpowiadałem, że mam wiele innych rzeczy do grania. Teraz bardzo jestem ciekawy, jak będą brzmiały te piosenki – jest kilka z nich, które moim zdaniem są stworzone do grania live”.

Album "NEW" dostępny jest w przedsprzedaży w iTunes

Tracklista "NEW": standard (46:09) lub deluxe (52:16)

1. Save Us (produced by Paul Epworth) (2:39)
2. Alligator (produced by Mark Ronson) (3:27)
3. On My Way to Work (produced by Giles Martin) (3:43)
4. Queenie Eye (produced by Paul Epworth) (3:48)
5. Early Days (produced by Ethan Johns) (4:07)
6. New (produced by Mark Ronson) (2:56)
7. Appreciate (produced by Giles Martin) (4:29)
8. Everybody Out There (produced by Giles Martin) (3:21)
9. Hosanna (produced by Ethan Johns) (3:30)
10. I Can Bet (produced by Giles Martin) (3:22)
11. Looking At Her (produced by Giles Martin) (3:05)
12. Road (produced by Giles Martin) (4:31)

bonus tracks: deluxe:

13. Turned Out (produced by Ethan Johns with additional production by Giles Martin) (3:00)
14. Get Me Out Of Here (produced by Giles Martin) (6:16)


(Patrycja Kowalska - Universal Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10921