Wyjątkowym koncert Santany
Data: 24-10-2013 o godz. 20:21:58
Temat: Info


Najsłynniejszy meksykański mistrz gitarowych brzmień, Carlos Santana zapowiedział na 14 grudnia wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia w Vincetne Fernandez Arena w Guadalajarze, Meksyk, odbędzie się prawdziwe święto muzyki latynoskiej.

Jedyny i niepowtarzalny koncert, w którym obok Santany, wystąpią największe gwiazdy związane z latynoskimi brzmieniami: Chocquibtown (Kolumbia), Gloria Estefan (Kuba), Los Fabulosos Cadillacs (Argentyna), Juanes (Kolumbia), Miguel (Stany Zjednoczone), Niña Pastori (Hiszpania), Samuel Rosa of Skank (Brazylia), Salvador Santana (Stany Zjednoczone), Soledad (Argentyna), Diego Torres (Argentyna).

Wybór miejsca koncertu nie był przypadkowy. To w tamtej okolicy dorastał i stawiał pierwsze kroki muzyczne Santana. Artysta ogłosił także, że na początku 2014 r. ukaże się nowa płyta zatytułowana „CORAZON”. Projekt będzie zapisem koncertu, a jego produkcja zajął się Lester Mendez.

Carlos Santana zadebiutował 40 lat temu ,a od ponad dekady jest w czołówce najpopularniejszych i najchętniej słuchanych instrumentalistów. Jego przełomowy album ‘Supernatural’ zdobył 9 nagród Grammy, w samych Stanach pokrył się 15-krotnie platyną, spędził 102 tygodnie na liście albumów Billboard w tym 12 tygodni na miejscu #1. Na swoim koncie Santana ma ponad 90 milionów sprzedanych płyt.

(Barbara Popiołek-Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10918