Dwa wyjątkowe wydawnictwa Jimi Hendrixa
Data: 24-10-2013 o godz. 17:52:15
Temat: Info


Miami Pop Festival to koncertowy album Hendrixa , na którym znajduje się zapis występu Jimiego podczas Miami Pop Festival, który odbył się 19 maja 1968 roku.Na płycie znajdzie się cały set Hendrixa, który wystąpił w Miami w roli headlinera imprezy. Oprócz klasyków jak "Fire", "Hey Joe", "I Don't Live Today" czy "Purple Haze", na krążku po raz pierwszy będzie można usłyszeć koncertowe wersje "Hear My Train A Comin" oraz "Tax Free".

tracklista:
"Miami Pop Festival" (CD) - PREMIERA : 5 listopada 2013

1. Introduction
2. Hey Joe
3. Foxey Lady
4. Tax Free
5. Fire
6. Hear My Train a Comin'
7.I Don't Live Today
8. Red House
9. Purple Haze
10. Fire (Afternoon Show)
11. Foxey Lady (Afternoon Show)


Jimi Hendrix : Hear My TrainComin ' to niezwykły dokument opowiadający o życiu największego gitarzysty wszech czasów, jakim był Jimi Hendrix. Mistrz gitary elektrycznej przez cztery lata swojej działalności na muzycznej scenie pozostawił po sobie olbrzymia spuściznę a wpływ jego muzyki do dnia dzisiejszego ukierunkowuje nowe generacje fanów i muzyków.

Film Jimi Hendrix : Hear My TrainComin ' w reżyserii Boba Smeatona odsłania nieznane wcześniej prywatne materiały wideo , archiwa fotografii, rysunków i pamiątek rodzinnych, które pozwalają na nowe spojrzenie na postać Hendrixa. Znalazły się tu również komentarze znanych muzyków i przyjaciół artysty. O Jimim opowiadają między innymi: Paul McCartney, Noel Redding, Mitch Mitchell, Billy Cox, Eddie Kramer czy Steve Winwood. Film kończy się wzruszającym materiałem z ostatniego występu Jimiego we wrześniu 1970 roku. Materiał ten nagrywany był na 12 dni przed przedwczesna śmiercią 27 letniego artysty. Film Jimi Hendrix : Hear My TrainComin' dostępny jest na płycie Blu-ray oraz DVD.

Jimi Hendrix - Hear My Train A Comin' (Blu-ray & DVD)
PREMIERA: 5 listopada 2013

(Paweł Zienkiewicz - Sony Music Polska)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=10914