Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

Iggy Pop. Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca
Wysłano dnia 30-08-2012 o godz. 20:27:11
Temat: Książki
Książki Życie Iggy’ego Popa (21.04.1947 Muskegon, Michigan) obfitowało w spektakularne wzloty i miażdżące upadki. Każdy "wściekły, zły, nieokiełznany" rockman ma wobec niego dług wdzięczności, a opowieści o jego szaleństwach przeszły do historii.Ale Iggy Pop to również alter ego Jima Osterberga – chłopca, którego szkolni koledzy mianowali "największą nadzieją klasy". Co więc się stało, że ten grzeczny, ułożony, piątkowy uczeń został ikoną rockandrollowego rozpasania?

Paul Trynka dotarł do setek przyjaciół i znajomych gwiazdy, do jego bliskich, kochanek i zaprzyjaźnionych muzyków, wydobywając na światło dzienne niezliczoną ilość nowych historii. Efektem tego jest niniejszy fascynujący portret człowieka wojującego z całym światem i z samym sobą.

To jest pierwsza pełna biografia jednego z najwybitniejszych pionierów rock ’n’ rolla i zarazem prawdziwie dzikiego człowieka.

Kiedy Jim Osterberg stał się członkiem punkowego zespołu the Stooges , rozpoznawalnym pod imieniem Iggy, przylgnął do niego pseudonim "Ojciec Chrzestny Punka". Jest chyba najbardziej porywającym i lekkomyślnym artystą w historii muzyki, a niemal całkowite oddanie się sztuce czyni go postacią legendarną. Jego życie osobiste to inna bajka, jedna z tych mrocznych – zmagał się z narkotykowym uzależnieniem, chorobą psychiczną i komercyjną przyszłością muzycznego świata. To, że nadal pozostaje żywy i wciąż występuje dzieląc się z fanami swoją niesłabnącą energią, jest cudem. Muzyczne pokolenia punku, glamu czy Nowej Fali wychowywały się i czerpały garściami z jego pracy.

Iggy Pop: Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca to nie tylko kompletny zapis chaotycznego życia szurniętego artysty, ale także opowieść o śmierci hipisowskich marzeń, wpływie narkotyków na ludzką twórczość, naturze koleżeństwa i destrukcyjnej sile sławy.

Biografia totalna… kawał dobrej reporterskiej roboty. Ukazuje detale muzycznej aktywności Iggy’ego, w tym zmagania The Stooges z bezbarwnymi inżynierami dźwięku oraz szczegóły współpracy Iggy’ego z Davidem Bowiem. Zdecydowanie najlepsze są jednak przesiąknięte czarnym humorem fragmenty o drodze Iggy’ego na dno.
ROLLING STONE

Pierwsza wiarygodna biografia najbardziej ekstremalnego wcielenia rocka. Trynka zabiera czytelnika na spektakularną przejażdżkę kolejką górską o imieniu Iggy.
DAILY TELEGRAPH

Dla miłośników rockowych biografii ociekających opowieściami o przejawach skrajnej ekstrawagancji Open Up and Bleed będzie strzałem w dziesiątkę
SUNDAY TIMES

Najlepsza z istniejących... Niezwykle barwna relacja z pierwszej ręki o szaleństwach Iggy´ego Popa oraz jego świty złożonej z tabunów najbardziej niezrównoważonych przedstawicieli marginesu stanowi wyjątkowo przyjemną lekturę.
WORD

Obnażanie się w miejscach publicznych, seks z nieletnimi, samookaleczanie, zaburzenia psychiczne, narkotyki, zdrady, przemoc, śmierć i David Bowie… Jeśli nie liczyć tych wszystkich bzdur, Iggy to prawdziwy profesjonalista. Podobnie jak Trynka.
GUARDIAN

Rock&rollowy zwierz, jakiego nie znajdziecie w dzisiejszej muzyce.
PLAYBOY

Bezdyskusyjne arcydzieło gatunku
CLASSIC ROCK

Wspaniała
VANITY FAIR

Paul Trynka jest prawdopodobnie najbardziej kojarzony z magazynem "MOJO" - swoistą biblią muzyki rockandrollowej. Pisał również dla "Elle", "The Independent", "The Guardian", "Blueprint" i wielu innych czasopism, a jego artykuły dotyczyły bardzo różnorodnej tematyki: od mody, przez muzykę, aż po podróże, Aktualnie mieszka w Greenwich z wybranką swoistego serca Lucy oraz synem Curtisem.

Podczas pracy nad niniejszą książką Paul Trynka spędził mnóstwo czasu z przyjaciółmi i ukochanymi Iggy´ego, rozmawiał z jego muzycznymi towarzyszami, zgłębiając specyfikę artystycznego środowiska Ann Arbor, gdzie w połowie lat sześćdziesiątych rozpoczęła się kariera jednego z najsłynniejszych rockmanów. Trynka przemierzał cały świat, żeby porozmawiać z artystami o artyście, przeprowadził też wywiad z samym "Ojcem Chrzestnym Punka".

Tytuł: Iggy Pop. Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca (Iggy Pop: Open Up and Bleed)
Autor: Paul Trynka
Tłumaczenie: Maksymilian Tumidajewicz, Łukasz Kuśnierz
ISBN: 978-83-63248-36-9
Wydawnictwo: Sin Qua Non
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 155x230 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 504 + (24 strony ze zdjęciami)
Waga: około 785 g
Cena: + - 39 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi Szczepanikowi


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.04
Głosów: 1146


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Re: Iggy Pop. Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca (Wynik: 0)
przez Gościu dnia 02-09-2012 o godz. 09:14:04
Polskie wydanie tej ksiazki to jakis zart. Nie dosc, ze po 5,5 roku od premiery, co w przypadku biografii zyjacej osoby ma znaczenie, to przekladu nie da sie czytac. Plus brak korekty. Porazka.


[ Odpowiedz na to ]


Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*