Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

Armia w Trójce
Wysłano dnia 06-09-2010 o godz. 23:57:54
Temat: na żywo
na żywo W niedziele, 12 września w ramach cyklicznych koncertów w Polskim Radiu w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Armia . Transmisja koncertu rozpocznie się o godzinie 20:05.

Zespół Armia powstał w 1984 roku. Powołali go do życia trzej muzycy: Tomasz Budzyński (śpiewał wówczas w słynnej Siekierze), Robert Brylewski (gitarzysta Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) oraz filozof Sławomir Gołaszewski. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Siła ARMII tkwi w połączeniu poezji Tomasza Budzyńskiego z wyrafinowaną i ekspresyjną muzyką, zawierającą obecnie nie tylko elementy rocka, ale także folku, jazzu i muzyki klasycznej.

Najnowszą płytą zespołu jest wydana w listopadzie 2009 roku płyta "Freak", która prezentuje całkowicie nowe oblicze grupy. W jej nagraniu wzięli udział założyciele zespołu: Robert Brylewski i Sławomir Gołaszewski oraz jazzowi saksofoniści: Łukasz Kluczniak i Marek Pospieszalski. W ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – śpiew, Tomasz Krzyżaniak – perkusja, instrumenty perkusyjne, Krzysztof Kmiecik – gitara basowa, Rafał Giec –gitara, Krzysztof Banasik i Jakub Bartoszewski – waltornie, klawisze oraz gościnnie Gerard Nowak - gitara i śpiew.

(cgm.pl)


 
Pokrewne linki
· Więcej o na żywo
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o na żywo:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.34
Głosów: 32


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*