Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
Kasy fiskalne on-line, drukarki fiskalne

Kelis już w sobotę
Wysłano dnia 07-09-2004 o godz. 00:25:00
Temat: na żywo
na żywoWrześniowy koncert Kelis będzie jej pierwszym występem w Polsce. Artystka wystąpi z towarzyszeniem swojego zespołu w sobotę 11 września 2004 w Parku Sowińskiego, w Warszawie.

Kelis, najmłodsze i najpiękniejsze zjawisko na scenie muzyki soul i r’n’b. O jej udział w nagraniach zabiegają obecnie największe gwiazdy. Zadebiutowała w 1999 roku albumem ‘Kaleidoscope’, wyprodukowanym przez Chada Hugo i Pharrella Williamsa czyli The Neptunes! Płyta przyniosła trzy doskonałe single ‘Caught Out There’, ‘Good Stuff’ i Get Along With You’ i wyniosła Kelis do poziomu takich sława muzyki soul jakl: Macy Gray, Lauryn Hill, Erykah Badu czy Angie Stone. Wielu dziennikarzy uważało nawet, że Kaleidoscope zdyskredytował osiągnięcia niektórych z nich!!! Płyta zebrała doskonałe po obu stronach oceanu, szczególnie dobrze była odebrana w Wielkiej Brytanii otrzymując m.in. Brit Awards w kategorii – Najlepszy Międzynarodowy Debiut zaś magazyn New Musical Express uznał Kelis za Najlepszą wokalistką R’N’B.

Sukces debiutanckiego albumu przyniósł propozycje współpracy z największymi gwiazd sceny hip-hop, r’n’b, a nawet house. Kelis nagrywała z Outkastem ‘Dracula’s Wedding’, Busta Rhymes ‘What It Is’, Guru’s Jazzmastazz ‘Supa Love’, Foxy Brown ‘Candy’, NAS ‘Hey, Nas’, N.E.R.D. ‘In Search of’, Richard X ‘Finest Dream’ a także z Timo Maas ‘Help Me’ czy Moby ‘Honey’, a w tym roku z Enrique Iglesiasem ‘Not In Love’.

ostatnim jednak czasie Kelis postanowiła mocniej skupić się na solowych dokonaniach i musiała mocno ograniczyć współpracę z innymi artystami. W listopadzie 2003 roku ukazał się jej trzeci album pt. ‘Tasty’. Na płycie gościnie pojawili się: Andre 3000 z Outkast ("Millionaire"), Pharrell Williams – N.E.R.D./The Neptunes ("Protect My Heart"), Raphale Saadiq (‘Glow’, ‘Attention’) oraz oczywiście narzeczony Kelis - NAS ("In Public"). Część utworów włączając singlowy “Milkshake” wyprodukowali The Neptunes, jednak producentem całości album jest Kelis. Album przyniósł już dwa wielki hity “Milkshake” i właśnie święcący triumfy drugi singiel - “Trick Me”. A w kolejce czeka już kolejny nowy singiel, który będzie Millionaire z gościnnym udziałem Andre 3000. Premiera na jesieni.

(Pomaton EMI / Good Music Productions)


 
Pokrewne linki
· Więcej o na żywo
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o na żywo:
Międzynarodowy Festiwal Romów w Ciechocinku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.23
Głosów: 26


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*