Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
Kasy fiskalne on-line, drukarki fiskalne

Beaty, Rymy, Życie. Leksykon Muzyki Hip-Hop
Wysłano dnia 28-10-2005 o godz. 00:10:00
Temat: Książki
KsiążkiNa początku grudnia do polskich księgarni trafi książka o tytule: „Beaty, Rymy, Życie. Leksykon Muzyki Hip-Hop”. Będzie to pierwsze w naszej części Europy wydawnictwo, tak głęboko przedstawiające ten fenomenalny styl muzyczny.

Leksykon będzie stanowił prawdziwą Biblię dla każdego fana muzyki hip-hop. W części encyklopedycznej znalazły się sylwetki ponad 900 artystów (z dyskografiami i prawdziwymi nazwiskami) z całego świata – przede wszystkim z Ameryki, ale także z najbardziej rozwiniętych scen – m.in. francuskiej, brytyjskiej, niemieckiej i oczywiście polskiej. Wśród licznych dodatkowych tekstów znajdują się m.in. słownik 100 fachowych pojęć hiphopowych (od acapelli i adlibs do turntablismu i white labels), przewodnik po najważniejszych wytwórniach i stylach rapowych, teksty o historii rapu w Polsce i Ameryce, a także listy klasycznych płyt ze Stanów i Europy.

Autorami pozycji, liczącej grubo ponad 500 stron, są Radek Miszczak i Andrzej „Calak” Cała, dziennikarze od wielu lat specjalizujący się w pisaniu o hiphopie. Część tekstów – o scenach narodowych – napisali także specjaliści: Tymon Smektała (Polska), Burbon i Tymek RF (Francja), oraz Struś (Niemcy). Wstęp do „Leksykonu Muzyki Hip-Hop” napisał Druh Sławek, najbardziej uznany autorytet w kwestii hip-hopu w Polsce.

Jest to książka dla wszystkich osób, które żyją muzyką hip-hop, bądź po prostu lubią jej słuchać. Na taki Leksykon trzeba było czekać wiele lat - od teraz słuchanie rapu będzie sprawiać jeszcze większą przyjemność, w końcu każdy fan będzie miał swój mistrzowski przewodnik po świecie hip-hopu – mówi Radek Miszczak, pomysłodawca i główny autor „Beatów, Rymów, Życia...”

Tytuł „Beaty, Rymy, Życie. Leksykon Muzyki Hip-Hop” będzie można kupić zarówno w tradycyjnych księgarniach, jak w internecie. Książka będzie wydana w twardej oprawie i znajdą się w niej kolorowe zdjęcia oraz okładki płyt. Cena nie powinna przekraczać 39,90 pln.

Wydawcą pozycji „Beaty, Rymy, Życie. Leksykon Muzyki Hip-Hop” jest Wydawnictwo Kurpisz. Dokładny termin premiery będzie podany pod koniec listopada 2005 r.

(Wydawnictwo Kurpisz)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.05
Głosów: 1069


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*