Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka  
Kasy fiskalne on-line, drukarki fiskalne

Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego...
Wysłano dnia 16-12-2017 o godz. 23:23:05
Temat: Książki
Książki Od "Anny" Blackoutu i innych standardów z lat 60. przez wielkie przeboje boomu lat 80. po „Prędko, prędzej” Heya . Od big beatu orzez mainstream, rock progresywny i alternatywę po współczesność.

Oto wnikliwy opis 200 najważniejszych piosenek (a czasem utworów instrumentalnych) polskiego rocka - i nie tylko rocka.

Od „Niedzieli” Niebiesko-Czarnych przez inne największe przeboje lat 60. Książka obejmuje też np. „Pod Papugami” Czesława Niemena i „Zegarmistrza światła” Tadeusza Woźniaka .

Autorzy - Jan Skaradziński (autor m.in. biografii "Rysiek" i "Dżem") oraz Konrad Wojciechowski ("Perfect. Wszystkie pilne sprawy") piszą o inspiracjach twórców i okolicznościach powstania utworów, analizują i interpretują muzykę i słowa, omawiają przebieg sesji (zawracając uwagę na kwestie brzmieniowe), oceniają wykonanie, przedstawiają losy piosenek.

Opis zawiera liczne wypowiedzi kompozytorów, autorów tekstów, wykonawców i innych osób te piosenki współtworzących. Do tego z jednej strony dane statystyczne i dyskograficzne, z drugiej ciekawostki.

Całość ilustrują zdjęcia przedmiotów i miejsc związanych z prezentowanymi utworami, wykorzystanych w nich instrumentów, portrety bohaterów (czyściej bohaterek) tekstów, rękopisy, a także reprodukcje okładek rzadkich płyt.


Jan Skaradziński (ur. 1963) - dziennikarz muzyczny. Publikował m.in. w "Non Stopie", "Rock´N´Rollu", "Życiu Warszawy", "Machinie", prasie telewizyjnej. Autor biografii Dżemu ("Ballada o dziwnym zespole") i i Ryszarda Riedla ("Rysiek"). Współautor "Encyklopedii Polskiego Rocka", biografii ABBY ("Zwycięzca bierze wszystko") i Nocnej Zmiany Bluesa ("Chory na bluesa") oraz książki o Przystanku Woodstock ("Historia najpiękniejszego festiwalu świata"). Napisał uzupełnienia polskich wydań książek m.in. o Dire Straits, Yes, Black Sabbath. Redaktor książek o Pearl Jam, Acid Drinkers, O.N.A., Kulcie, Perfekcie i polskiego wydania "Młota bogów" o Led Zeppelin. Opracował płytowe boksy Lady Pank i Sztywnego Pala Azji. Napisał wprowadzenie na DVD Dżemu, do serii płytowej "Gwiazdy polskiej muzyki lat 80" i kilku dysków ze Złotej Kolekcji. Obecnie publikuje w portalu poświęconej polskiej muzyce "Tak Grają Polacy".


Konrad Wojciechowski
(ur. 1982) - socjolog, dziennikarz i autor książek. Pisze o sporcie, kulturze, medycynie, lifestyle´u, rynku pracy oraz nowych technologiach. Publikował m.in. w "Polityce", "Trybunie", "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej", "Logo", "Wirtualnej Polsce", "Medical Tribune" oraz na portalu "NGO.pl". Napisał kilka książek o tematyce piłkarskiej. "Kronikę Mistrzostw Europy 1960 2004". "Messi. Król bez korony", "Super Mario Balotelli", a także muzycznej biografia grupy Perfect "Wszystkie pilne sprawy" oraz - jako współautor - album "Pokolenia J8. Jarocin 80-89". Brał współudział w tworzeniu raportu o "Aktywizacji zawodowej osób 50 plus i zarządzania wiekiem" na zlecenie Akademii Rozwoju Filantropii oraz powstawaniu wystawy stałej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W latach 2011-2016 w ogólnopolskim dzienniku "Metro" ukazywały się jego wywiady z gwiazdami polskiego show-biznesu muzycznego. Obecnie publikuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" oraz społecznym dodatku do "Gazety Wyborczej". Jest pomysłodawcą i redaktorem portalu poświęcony polskiej muzyce "Tak Grają Polacy".

Tytuł: Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 NAJWAŻNIEJKSZYCH UTWORÓW POLSKIEGO ROCKA
Autorzy: Jan Skaradziński, Konrad Wojciechowski
ISBN: 978-83-64373-54-1
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: październik 2017
Format: 175x240mm
Oprawa: twarda
Stron: 704
Waga: około 1,5 kg
Cena: + - 99 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu

 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.99
Głosów: 3673


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Re: Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego... (Wynik: 0)
przez Gościu dnia 16-12-2017 o godz. 23:40:06
Ta książka - to majstersztyk. Polecam wszystkim fanom polskiej muzyki w ogóle!
Marek z Bytomia


[ Odpowiedz na to ]Re: Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego... (Wynik: 0)
przez Gościu dnia 17-12-2017 o godz. 08:57:06
PIERWSZA TAKA POZYCJA NA NASZYM RYNKU.
Panowie wykonali kawal dobrej roboty. Gratulacje
M.S.


[ Odpowiedz na to ]


Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*