Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka  
Kasy fiskalne on-line, drukarki fiskalne

Jimmy PAGE. Dobre czasy, złe czasy.
Wysłano dnia 15-12-2017 o godz. 22:22:57
Temat: Książki
Książki Nigdy wcześniej historia Jimmy’ego Page’a (9.01.1944 Heston, Middlesex), jednej z najbardziej enigmatycznych i wpływowych postaci rock’n’rolla, nie została opisana tak szczegółowo:od upojnych dni w swingującym Londynie lat sześćdziesiątych, kiedy to gitarzysta udzielał się jako rozchwytywany muzyk sesyjny, poprzez rozbuchanie i piękno bluesa oraz hard rocka kojarzone z twórczością Led Zeppelin. Nie omijają nas również swawolne imprezy i orgie, które weszły do historii rockowego nieumiarkowania.Poczynając od dzieciństwa Page’a, podróżujemy poprzez fantastyczne pejzaże Bron-Yr-Aur czy Sunset Strip; obserwujemy wyniszczające uzależnienie gitarzysty od narkotyków, jego reakcję na śmierć Johna Bonhama (†1980) oraz muzyczną odnowę Page’a, który sformował grupę The Firm , działał jako solista, podjął współpracę między innymi z Davidem Coverdale’em i The Black Crowes .
George Case przedstawia fakty i mity narosłe wokół Jimmy’ego Page’a oraz tworzonej przez niego sztuki, zwracając uwagę na głęboki – częstokroć też mroczny – aspekt duchowy, kształtujący artystyczny i osobisty wymiar jego życia. Niniejsze wydanie książki zawiera dodatkowo opis historycznej reaktywacji zespołu Led Zeppelin w roku 2007, intrygującego i zaskakującego występu Page’a podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz najświeższe wieści o gitarzyście, wybraną dyskografię i bibliografię.
„Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy” to drobiazgowa, wnikliwa biografia legendarnego gitarzysty i producenta spisana przez historyka muzyki, znawcę kultury masowej, ale przede wszystkim oddanego fana Page’a oraz Led Zeppelin.

(© Andy Sopczyk/ICP - Jimmy Page na gitarze w tle John Bonham na perkusji)

„Nieoczywista i wnikliwa… książka George’a Case’a przypomniała mi, dlaczego w ogóle pokochałem muzykę Led Zeppelin”.
– Robert J. Wiersema, „The Vancouver Sun”

Tytuł: Jimmy PAGE. Dobre czasy, złe czasy. (Jimmy Page: Magus, Musician, Man: An Unauthorized Biography)
Autor: George Case
Tłumaczenie: Tomasz Szmajter
Redaktor, konsultacje: Paweł Brzykcy
ISBN: 978-83-64373-44-2
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: październik 2017 (Polska)
Format: 145x204 mm
Oprawa: miękka
Stron: 444 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 525 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu)

Z autobiografii złożonej z wypowiedzi Jimmy´ ego Page´a - mózgu zespołu Led Zeppelin - wyłania się najpełniejszy portret legendarnego gitarzysty, jaki dotąd powstał. Jest to swego rodzaju objawienie.

Książka w formie obszernych wywiadów, przeprowadzonych przez Brada Tolinskiego z artystą w ciągu ponad dwudziestu lat, opowiada o całej karierze Page’a, poczynając od lat najwcześniejszych, gdy wybijał się na pozycję czołowego angielskiego gitarzysty sesyjnego, współpracującego z muzykami tej miary, co: Tom Jones , Shirley Bassey , Burt Bacharach , Eric Clapton oraz zespoły The Kinks i The Who .

Jimmy Page szczerze i bezpośrednio zwierza się z dekadenckich, a zarazem niezwykle twórczych lat grania w Led Zeppelin, a także przedsięwzięć, którym się później oddawał. Opowiada o fascynacji okultyzmem , o spotkaniu z Elvisem Presleyem , a nade wszystko o powstawaniu rockowego arcydzieła, za jakie uznano album Led Zeppelin IV , ujawniając jego kulisy. Uzupełnieniem są perełki w rodzaju rozmów Page’a z innymi mistrzami gitary, w tym Jeffem Beckiem oraz Jackiem White’em .

Wielowymiarowy i najbardziej intrygujący zestaw wywiadów, spostrzeżeń i anegdot wybitnego rockandrollowego gitarzysty, kompozytora i producenta. Fascynująca lektura obowiązkowa dla wielbicieli Jimmy´ego Page´a jak ja
(Slash)

Jimmy Page... Jedyny i niepowtarzalny! Łagodny i dziki zarazem. Jimmy nie kryje niczego. Książka, która kręci
(Billy Gibbons, ZZ Top)

Brad Tolinski od dwudziestu lat jest redaktorem naczelnym "Guitar World", bestsellerowego magazynu muzyków. Przeprowadził wywiady z największymi gitarzystami muzyki popularnej, m.in. Erikiem Claptonem, B.B. Kingiem, Edwardem Van Halenem, Jackiem White´em i Jeffem Beckiem. Ma w dorobku dwie albumowe publikacje: Classic Hendrix: The Ultimate Hendrix Experience oraz The Faces: 1969-75

Tytuł: Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach (Light & Shade: Conversations with Jimmy Page)
Autor: Brad Tolinski
Tłumaczenie: Jacek Sikora
ISBN: 978-83-63431-00-6
Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: listopad 2012 (Polska)
Format: 155x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 312
Waga: około 650 g
Cena: + - 44 zł

(Serdecznie Dziękuję Krysi Węglińskiej)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.34
Głosów: 3609


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*