Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

Guns N’ Roses. Ostatni giganci z rockowej dżungli
Wysłano dnia 11-06-2017 o godz. 17:01:09
Temat: Książki
Książki Guns N´Roses zawsze żyli w bezczasie, byli „ostatnimi z gigantów”. Nawet w latach osiemdziesiątych, kiedy dopiero zaczynali i byli wytatuowanymi, spiętymi gołodupcami z LA, nie chcieli grać według zasad.

Guns N’ Roses - Stadion Energa Gdańsk Wtorek, 20.06.2017 godz. 17:30 - Bilety od 337 zł

W czasach gdy rządził pogodny, promujący bezpieczny seks i sprzeciwiający się narkotykom rock, pojawił się zespół, który wyglądał, jakby wyskoczył prosto z zakrwawionych, posypanych kokainą stron oryginalnej sceny złotej ery rocka późnych lat sześćdziesiątych.
Ich muzyka brzmiała jak Elton John skrzyżowany z New York Dolls. Jak Queen z Iggym i The Stooges. Słysząc „Welcome To The Jungle”, wiedzieliście, że zabrnęliście w najgorszy zaułek w mieście. „Mamy wszystko, czego chcecie” – skrzeczał Axl, a Slash wywijał gitarą niczym nożem sprężynowym. Na samą myśl o tym przebiegały was dreszcze.Mick Wall zna zespół niemal od samego początku. Przez te wszystkie lata przeprowadził niezliczone wywiady z jego członkami, ludźmi z jego otoczenia oraz z najważniejszymi pracownikami ekipy menadżerskiej. Zna ich nie tylko osobiście, ale pozwala im przemawiać ze wstrząsającą szczerością w najwnikliwszej biografii, jakiej doczekał się ten niezwykły zespół.
Oto prawdziwa, nieocenzurowana historia zespołu, który zjednoczył się po 20 latach zawirowań. Poznajcie wszystkie tajemnice Guns N’ Fuckin’ Roses.

Mick Wall jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich dziennikarzy piszących o muzyce rockowej, twórcą programów telewizyjnych i radiowych, a także autorem wielu zachwalanych przez recenzentów książek, w tym wnikliwych bestsellerów poświęconych takim wykonawcom, jak Led Zeppelin („Kiedy giganci chodzili po Ziemi”), AC/DC („Diabelski młyn”), Black Sabbath („U piekielnych bram”), Lou Reed („The Life”), The Doors („Gdy ucichnie muzyka”), Foo Fighters („Foo Fighters”), Lemmy („Lemmy”), Prince („Purple Reign”), a także zbioru własnych wspomnień („Getcha Rocks Off”). Mieszka w Anglii.

Tytuł: Guns N’ Roses. Ostatni giganci z rockowej dżungli (LAST OF THE GIANTS: The True Story of Guns n´Roses by Mick Wall)
Autor: Mick Wall
Tłumaczenie: Robert Filipowski
ISBN: 978-83-64373-47-3
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: czerwiec 2017 (Polska)
Format: 145x204 mm
Oprawa: miękka
Stron: 480 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 675 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu)

Ze swego życia uczynił pogorzelisko.
I niczym rockandrollowy feniks podniósł się z popiołów.

Duff McKagan (5.02.1964 Seattle, Washington), zbuntowany dwudziestoletni punk wyjeżdża z rodzinnego Seattle, aby uciec przed heroinowym piekłem. Ląduje na ulicach Los Angeles, miasta rozpusty i rock’n’rolla.

Odpowiada na ogłoszenie tajemniczego Slasha i niespodziewanie dla samego siebie staje się częścią muzycznej legendy… Zaczyna się era Guns N’ Roses.

Duff McKagan nie pisze uładzonej autobiografii. Serwuje nam soczystą historię o twardej szkole życia, którą z powodzeniem ukończyć mogło niewielu. Przewijają się w niej opowieści o trudnej przyjaźni ze Scottem Weilandem ze Stone Temple Pilots czy zadziwiającym spotkaniu z Kurtem Cobainem ( † 1994) w przededniu jego śmierci. McKagan mówi o swoich przygodach bez ogródek – jego chlebem powszednim były narkotyki, alkohol, burzliwe życie erotyczne… ale także surowa muzyka i światowe uznanie prowadzące do ostrych tarć wewnątrz Guns N’ Roses. Czy tego szukał? I co odkrył na końcu tej drogi?


*****

Duff McKagan, muzyk najsłynniejszego składu Guns N’ Roses, w fascynujący sposób opowiada o życiu w świecie rocka: wielkich sukcesach i bolesnych upadkach, wyniszczających ambicjach i zabójczych nałogach, kruchych miłościach i trudnych przyjaźniach. Do bólu szczera, nieoszczędzająca nikogo, niezwykle wciągająca autobiografia.
Wiesław Weiss, redaktor naczelny „Teraz Rock”

Fantastyczna rzecz, napisana ciekawie i lekkim piórem. McKagan, legenda rocka, to człowiek niezwykle barwny, przede wszystkim jednak mądry i szczery.
Paweł Mąciwoda, basista Scorpions

Ta książka to 120 procent czystego rock and rolla. Jest jak krwisty befsztyk popity ciepłym burbonem, jak benzyna pulsująca w twoich żyłach, jak gwiazdy przeglądające się w rynsztoku. Włosy stają dęba…
Titus, wokalista, basista Acid Drinkers

Rock and roll po prostu nie może być dobry bez seksu, narkotyków i alkoholu w ilościach hurtowych. Duff McKagan zrozumiał to jak mało kto i zwykle grał rock and rolla doskonałego. A opowiada o tym tak, jak grał – prosto, konkretnie i z dużym wykopem.
Wojciech Lada, „W Sieci”

Frapujące studium spektakularnych upadków i gigantycznych sukcesów basisty Guns N’ Roses. Duff McKagan zdradza tajemnice GN’R, Velvet Revolver, Axla Rose, Slasha i innych towarzyszy muzycznej broni, ale też obnaża wszystkie swoje słabości. Rzadko czyta się autobiografie tak boleśnie szczere i mądre. Lektura nie tylko dla fanów rocka, ale dla wszystkich ceniących wspomnienia wykraczające poza hasło „sex, drugs and rock and roll”. Czyta się z zapartym tchem. Jedna z lepszych pozycji w swoim gatunku.
Jacek Nizinkiewicz, „Rzeczpospolita”

Sex, drugs and rock and roll! Dzika opowieść byłego basisty Guns N’ Roses o życiu pozbawionym jakichkolwiek hamulców.
„Los Angeles Magazine”

Prawdziwa i dobrze napisana. McKagan jest zaskakująco świadomy siebie i nikogo nie udaje. Pod tym względem w ogóle sobie nie odpuszcza.
„Publishers Weekly”

Fani będą urzeczeni przede wszystkim opisami wzlotów i upadków GN’R, ale poważne kłopoty McKagana i jego przemiana są równie poruszające. Mowa głównie o medytacji, zamiłowaniu do książek i satysfakcji, którą czerpie zarówno ze swojego intelektualnego, jak i fizycznego przebudzenia. Werdykt: wielbiciele rocka i niedoszli muzycy będą się mieli czym delektować. McKagan sporo przeżył, a większość wspomnień spisał na potrzeby tej książki. Czytelnikom ta przejażdżka bardzo się spodoba.
„Library Journal”

McKagan opowiedział swoją historię kwiecistym językiem i okrasił ją nader ujmującym poczuciem humoru.
Booklist

Tym świetnym debiutem autor udowodnił, że jest pisarzem z prawdziwego zdarzenia. McKagan potrafi dostrzegać szczegóły i posiada zaskakująco dobrą pamięć. Z dumą prezentuje swoją burzliwą historię i nie boi się używać wulgarnego języka oraz opisywać kontrowersyjnych wydarzeń. Ta szczera i szczegółowa autobiografia zachwyci każdego.
„Kirkus Reviews”

Ta książka, będąca w ogromnej mierze opisem walki z uzależnieniem, jest także świadectwem przemiany autora, która daje ulgę i inspiruje. McKagan pisze szczerze i zachowuje pokorę, co okazuje się miłą odskocznią od wszechobecnej egzaltacji gwiazd rocka.
Shelf Awareness


*****

Duff „Rose” McKagan (właściwie Michael Andrew McKagan) to urodzony w 1964 roku amerykański multiinstrumentalista rockowy, znany przede wszystkim jako basista legendarnego zespołu Guns N’ Roses. Współtworzył również grupy Loaded, Neurotic Outsiders i Velvet Revolver. Mieszka w Seattle z żoną i dwiema córkami.


Tytuł: Sex, drugs & rock n’ roll… i inne kłamstwa (It's So Easy: And Other Lies)
Autor Duff McKagan
Tłumaczenie: Katarzyna Gawęska
Projekt okładki: Paweł Szczepanik/BookOne.pl
ISBN: 978-83-7924-287-0
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: maj 2015 (Polska)
Format: 148 x 215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 352 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 425 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi Szczepanikowi
SLASH (23.07.1965 Hampstead, London) , niepowtarzalny gitarzysta osiągnął swoją pozycję będąc członkiem skandalizującej i niezwykle popularnej amerykańskiej grupy Guns N´Roses .

Ale również po odejściu z zespołu nadal po mistrzowsku robił swoje i w solowych projektach, i podczas licznych występów gościnnych.

W końcu powrócił na szczyt z formacją Velvet Revolver , supergrupą gwiazd, które żyły tak ostro, jak potrafią żyć tylko członkowie kapel rockowych.

Jego historia to rockandrollowe wybryki, zapierający dech w piersiach życiowy show, płomienne konfrontacje z innymi muzykami, ale też niewiarygodna dyscyplina, unikatowy talent i - rzecz jasna - kilka legendarnych rockowych kawałków.

Fryzura jak u postaci z kreskówki, supermocne papierosy i najsłynniejszy cylinder rockowy na świecie - Slash to jedna ze współczesnych ikon gitary.

*****

Panowie tworzyli genialny duet zupełnie naturalnie, nie wzorując się na innych. Nie starali się naśladować żadnej z legendarnych spółek i między innymi dlatego dobrze im szło. Właśnie ta chemia między nimi - może raczej kwasy... - sprawiła, że powstał niezwykły układ. Slash wyglądał, jak wyglądał, a mając wizerunek nietypowy jak na świat rocka (mieszanka ras, włosy afro i cylinder), od razu skupiał na sobie uwagę. Nikt nie mógł też zignorować frontmana. Wystarczyło spojrzeć na tych dwóch artystów i z miejsca było wiadomo, że to liderzy Guns N’ Roses, a każdy z nich był idealny w swojej roli.

Napięcie między Slashem i Axlem było nieuniknione, ponieważ gitarzysta był wyluzowany, spokojny i przyjacielsko nastawiony do świata, natomiast wokalista nieprzewidywalny i wojowniczy - umiał być jednocześnie bliskim przyjacielem i tajemnicą dla kumpli z zespołu... (więcej na str. 66)

Tytuł: SLASH. Rockowy dom wariatów (SLASH. Surviving Guns N´Roses, Velvet Revolver & Rock´s Snake Pit)
Autor: Paul Stenning
Tłumaczenie: Katarzyna Jokiel-Paluch
ISBN: 978-83-63885-08-3
Wydawnictwo: Anakonda
Rok wydania: marzec 2013 (Polska)
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 232 + 8 stron ze zdjęciami
Waga: około 500 g
Cena: + - 45 zł
Seria: Gwiazdy sceny

Slash (23.07.1965 Hampstead, London) - Jeden z największych rockowych gitarzystów naszych czasów oddaje w Wasze ręce pamiętnik, który redefiniuje pojęcie "Sex Drugs And Rock´N´Roll". Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od środka nikt z nas dotąd nie znał: jak powołano do życia legendarną grupę Guns N´Roses , jak tworzyli muzykę. która zdefiniowała nasze czasy, jak udało im się przeżyć szalone, niekończące się trasy, jak ocalili samych siebie i, wreszcie, jak wszystko to legło w gruzach. Slash daje nam możliwość przyjrzenia się życiu słynącego ze skrytości gitarzysty, zabierając nas w niebezpieczną podróż przez historię jednej z najwspanialszych instytucji w dziejach rock´n´rolla, zawsze na krawędzi samozagłady, nawet w chwilach największych triumfów, gdy świat był u ich stóp. Slash jest dokładnie taki jak Slash: zabawny, szczery, pomysłowy, inspirujący, zaskakujący i... jednym słowem - niepohamowany.

"Cudownie szczere"
Entertainment Weekly

"Intensywny kurs przetrwania dla przyszłych bogów rock"
Spin

"Najlepszy jak dotąd wgląd w powstanie, pierwsze lata działalności i zasady funkcjonowania Gunsów, pośród których gitarzysta porusza się często niczym oczarowany, acz srodze oburzony, komentator całego szaleństwa"
Guitar World

SLASH, gitarzysta i założyciel Velvet Revolver, mieszka w Kalifornii z żoną Perlą i dwójką dzieci.
ANTHONY BOZZA, niegdysiejszy dziennikarz magazynu Rolling Stone, jest autorem trzech bestsellerów New Your Timesa, w tym Whatever You Say I Am. The Life And Times Of Eminem i Tommyland, autobiografii Tommy´ego Lee, perkusisty Mötley Crüe. Mieszka w Nowym Jorku.

Tytuł: Slash
Autor: Slash i Anthony Bozza
Tłumaczenie: Bartosz Donarski
ISBN: 978-83-87598-03-7
Wydawnictwo: Kagra
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 175x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 484 + 16 stron fotek w kolorze
Waga: około 1 kg
Cena: + - 48 zł

Serdecznie Dziękuję Krzyśkowi Grauszowi

GUNS N´ROSES - OSTATNIA GWIAZDA ROCKA... podziemni Bogowie drapieżnego Hollywood... wywalczyli swoją pozycję na Sunset Strip po czym stali się największym zespołem na świecie... dziewięćdziesiąt milionów płyt... niczym piranie w akwarium... przeżyli ekstremalne sytuacje na zaśmieconych marzeniami bulwarach Los Angeles tworząc w oparciu o niezwykłą sztukę...

MISTRZOWIE NADUŻYWANIA... wszystkiego... w czasach AIDS... Guns N´Roses.

SZALONE WYSTĘPY NA ŻYWO łagodzone wrażliwością, niewinnością, gracją... hale koncertowe rozgrabione przez wściekłych fanów... Outsiderzy nieprzystosowani do otoczenia i nie mogący unieść ciężaru własnego sukcesu... PRZEDAWKOWANIA HEROINY, góry kokainy, morza alkoholu... centaur rocka... postacie niczym z kreskówek... "taniec kobry"... "mój wąż"... zapach przerażenia... Trzy różme style śpiewania Axla... zjawa zesłana by Was nawiedzać...
TO NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNY ZESPÓŁ NA ŚWIECIE

Autor bestsellerów New York Times’a przedstawia kompletną biografię ostatniego wielkiego zespołu rockowego – od napędzanych narkotykami pierwszych kroków w świecie muzyki lat osiemdziesiątych po analizę burzliwego życia wokalisty Axla Rose i jego piętnastoletniej walki o stworzenie doskonałej hardrockowej płyty.

Wraz z 90 milionami sprzedanych płyt na całym świecie począwszy od roku 1987, Guns N’ Roses przedłużyli żywot hard rocka za sprawą kontrowersyjnych albumów i monstrualnych tras koncertowych na całym świecie. Nikt nie opowiedział kompletnej historii tego niezwykłego zespołu – aż dotąd. W swojej szóstej rockowej biografii, Stephen Davis przybliża szczegóły fascynującej historii zespołu, który powstał z rynsztoka na Sunset Strip by w niedługim czasie bić rekordy frekwencji na największych stadionach świata.

STEPHEN DAVIS to jeden z czołowych amerykańskich dziennikarzy rockowych. Wśród jego dotychczasowych biografii znajduje się książka Jim Morrison: Życie, Śmierć, Legenda , bestsellerowa autobiografia Aerosmith Walk This Way czy saga Led Zeppelin Młot Bogów .

Tytuł: Patrząc jak krwawisz. Saga Guns N' Roses (Watch You Bleed - the saga of GUNS N' ROSES)
Autor: Stephen Davis
Tłumaczenie: Michał Kapuściarz
ISBN: 978-83-87598-38-9
Wydawnictwo: Kagra
Rok wydania: 2009 (Polska)
Format: 175x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 408
Waga: około 825 g
Cena: + - 48 zł

Serdecznie Dziękuję Krzyśkowi Grauszowi

Po raz pierwszy spotkałem członków zespołu Guns N´Roses w 1987 roku, kiedy magazyn "Kerrang!! zlecił mi napisanie recenzji z jednego z ich wcześniejszych występów w Wielkiej Brytanii. Sława nie poraziła ich wtedy jeszcze - chociaż wyraźnie było to tylko kwestią czasu - i zespół ustosunkował się do mnie niezwykle przychylnie (...)

Skąd więc wziął się pomysł napisania tej książki?

Jest to przytoczony bez skrótów, nie adiustowany zapis sześciu wywiadów, które miałem szczęście i zaszczyt przeprowadzić z członkami zespołu Guns N´Roses w okresie od pierwszego krótkiego spotkania w Anglii w 1987 roku, aż do dnia dzisiejszego. Od chwili, kiedy piszę te słowa, upłyną bez mała trzy miesiące, zanim drugi, dwupłytowy album Use Your Illusion, ukaże się na rynku. Niniejsza książka, której osnową jest mój własny opis niezwykłych wydarzeń prowadzonych do poszczególnych spotkań, zawiera najważniejsze argumenty, jakie potrafię przedstawić na papierze, by udowodnić, dlaczego - według mnie - Guns N´Roses rzeczywiście zasługuje na miano Najbardziej Niebezpiecznego Zespołu na Świecie.
Mick Wall Londyn, styczeń 1991

Tytuł: GUNS N´ ROSES. Najbardziej niebezpieczny zespół na świecie. (Guns N´Roses. The Most Dangerous Band in the World)
Autor: Mick Wall
Tłumaczenie: Anna Rzewuska
ISBN: 83-218-0994-4
Wydawnictwo: Łódzkie
Rok wydania: 1993 (Polska)
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
Stron: 216
Waga: około 225 g
Cena: + - ? zł


Kolorowa fotograficzna dokumentacja koncertów Guns N´Roses.... najniebezpieczniejszego zespołu rockowego na świecie.

Opis działalności grupy
trudne początki i nowa rockowa rewolucja...
fascynacje muzyczne, wewnętrzne spory,
bójki, narkotyki i przemoc.

Oprócz tego pełna dyskografia i plakat 450 x 540

Ostatnie słowo co do przyszłości fenomenu noszącego jego nazwisko należy do Axla:

Nie twierdzę, że będziemy wiecznie razem - ale mam nadzieję, że przetrwa nasza muzyka

Tytuł: GUNS N´ ROSES. Live!
Autor: Mick St Michael
Tłumaczenie: Jędrzej Polak
ISBN: brak
Wydawnictwo: In Rock Music Press
Rok wydania: 1991 (Polska)
Format: 230x290 mm
Oprawa: miękka
Stron: 32 + poster 450x540
Waga: około 200 g

 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.29
Głosów: 3560


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*