Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

Mura Masa & Charli XCX prezentują singel ‘1 Night’!
Wysłano dnia 20-03-2017 o godz. 19:22:10
Temat: Info
Info Właśnie ukazał się najnowszy singiel Mura Masy (5.04.1996 Castel, Guernsey, UK) z gościnnym udziałem Charli XCX. Utwór „1 Night” jest już dostępny w serwisach cyfrowych.

Utwór zwiastuje nadchodzącą premierę debiutanckiego albumu artysty, który trafi do sprzedaży już latem. Premiera singla zbiegła się z oficjalnym ogłoszeniem licznych festiwali, na których wystąpi muzyk. Wśród nich nie mogło zabraknąć Coachelli.

„1 Night” to połączenia metalowych bębnów, marimby i elektroniki autorstwa niezwykle innowacyjnych artystów młodego pokolenia.

„Człowiek naszych czasów” i-D

„Ponadprzeciętny” Guardian

„Zatrważająco utalentowany” Mixmag

„Nie trudno sobie wyobrazić Mura Masę jako kolejnego wielkiego, narodowego artystę” Noisey

Jak dotychczas, przygoda z muzyką okazuje się podróżą do skrajności. Wychowany na brytyjskiej wyspie Guernsey, gdzie każdy zna każdego, osobowość Mura Masy ukształtowały płyta Joni Mitchell ze zbiorów mamy i lata doświadczeń w hardrockowych zespołach na koncie taty-gitarzysty. W twórczości muzyka widoczne jest mieszanie się nurtów klasycznych z eksperymentalnymi. Gdy najbliższa koncertowa miejscowość oddalona była o pięć godzin podróży promem, o kulturę Mura musiał zadbać sam. Gdy w wieku 15 lat natknął się na muzykę elektroniczną, poczuł, że to kierunek dla niego.

Dzięki Jamesowi Blake’owi odkrył „jak daleko można z nią eksperymentować”. Tak zaczęła się praca nad szukaniem własnego brzmienia. Niczym gąbka chłonął twórczość artystów z kręgów elektroniki na YouTube i Soundcloud. To dzięki nim zobaczył, że niezależnie tworzona muzyka elektroniczna to nie tylko subkultura, ale klucz, by wstrząsnąć całym światem bez wychodzenia ze swojego pokoju.

W ciągu zaledwie kilku lat od debiutu w sieci, Mura Masa osiągnął imponujący wynik 200 milionów odtworzeń (55 milionów za singel „Love$ick”), podbił scenę festiwalową i wyprzedał 3 trasy koncertowe po Europie. Muzyk, który sam próbował swoich sił jako producent, starannie dobrał ekipę do pracy nad debiutanckim albumem. Wśród nich znaleźli się zarówno niedawno odkryci Nao i Bonzai jak i najgłośniejsze nazwiska z branży – A$AP Rocky i Charli XCX. Mura Masa upewnił się jednak, by wszystko zrobić po swojemu. Począwszy od założenia własnej wytwórni Anchor Point, która opiekuje się również innymi młodymi artystami, Mura Masa wypuścił na rynek serię mixtape’ów (AP Sound) oraz wystąpił w rozgłośniach radiowych. Debiutanckie wydawnictwo zapowiada się jako ekscytująca podróż w głąb muzyki elektronicznej, mieszanka undergroundu z konserwatyzmem. Szczegóły już wkrótce!

(Ewa Urbańska-Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.99
Głosów: 316


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*