Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  
Pomóżmy Patrycji!

6.10. ukaże album ''Materialiści'' zespołu Mama Selita!
Wysłano dnia 01-10-2014 o godz. 15:53:45
Temat: Info
Info Mama Selita to formacja znana z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Grupa łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzykę, która nie daje się łatwo zaszufladkować.

Po wydaniu bardzo dobrze przyjętego albumu „3,2,1...! ” ( produkcja Marcin Bors) promowanego przez utwór „Brudne Bomby”, zespół zarejestrował kolejne wydawnictwo, które ukaże się na rynku 6 października 2014, nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Utwory zapowiadające płytę „Materialiści” to: „Godzilove”, „Na pół” oraz „Maratończyk”.

Odsłuch całego albumu dostępny jest pod tym linkiem

Płytę można nabyć w przedsprzedaży na stronie MTJ

Nowy album jest bardziej surowy oraz mocniejszy lirycznie i muzycznie niż debiutancki krążek „3,2,1...!”. Został charakterny groove, jednak muzyka grupy stała się impulsywna i emocjonalna, co znalazło swoje odbicie w tekstach. Dużo w nowej Selicie wkładania palca w rany, zadawania niewygodnych pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Cała płyta jest utrzymana w brudnym, garażowym stylu. Tak ją nagrywaliśmy. Sam sposób realizacji jaki przyjęliśmy, czyli zamknięcie się w starej stodole i granie na setki, wymusiło takie, a nie inne brzmienie.

Płyta jest intensywna, rockowa, zadziorna.. zaskakująca dla tych, którzy odbierali nas przez pryzmat pierwszej płyty i klimatów rageowo - redhotowych. To jest dla nas zdecydowany krok naprzód jeśli chodzi o poszukiwanie własnych rozwiązań– mówią o nowym materiale Mama Selita

Za produkcję muzyczną płyty „Materialiści” odpowiedzialny jest Olo Mothashipp, znany z nagrań Mariki i Vavamuffin.

Grupa ma za sobą kilkaset koncertów w Polsce, w tym na festiwalu Woodstock i warszawskich Ursynaliach, a także na imprezach takich jak PKO London Live na Wembley Arena, Rock for People w Hradec Kralove, Zero Gravity w szwajcarskim Laax i Hanna Hanna Art Festival na Słowacji. Ponadto zespół wygrał polską edycję konkursu Hard Rock Rising, dotarł do półfinału programu Must Be The Music oraz wystąpił na gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki.

Media o zespole:

„...nowoczesny miejski repertuar, z dobrze rozgrzaną sekcją rytmiczną i pazurem w wersach oraz riffach.Przekrój (NR 9 (3478) / 27 LUTEGO 2012)

„Granie Mama Selity ma w sobie naturalną lekkość, angażuje słuchacza dynamiką (narastanie napięcia przed wybuchem w refrenie), znakomicie brzmi (dopieszczał Marcin Bors), a Igor Seider przy mikrofonie wnosi do tego idealnie spojony z instrumentami flow.” Teraz Rock 4 (110) 2012

„Najgorętszy towar koncertowy wreszcie na płycie! Długo trzeba było na to czekać, ale było warto.” Uważam Rze 12 (59) 2012

„Mama Selita – elektryzujący publiczność nietypowymi kombinacjami zespół okrzyknięty nadzieją polskiej muzyki.” Onet

„Mama Selita od kilku lat jest stałym bywalcem warszawskich klubów gdzie rozkręca świetne imprezy. Nic dziwnego, bo z takim wyczuciem stylu, z takim groovem nie gra w Polsce chyba nikt.” Życie Warszawy 8.07.2013

tracklista: Mama Selita „Materialiści”

1. Revolta
2. Safari
3. Na pół
4. Maratończyk
5. Jim Beam
6. Just do ID
7. Godzilove
8. Materialiści
9. One man army
10. Tango
11. Miejsca
12. Black box
13. Koledzy

Zespół Mama Selita tworzą:

Herbert Makuch – bas
Grzegorz Stańczyk – gitara
Igor Seider – wokal
Mikołaj Stefański – perkusja

(Magdalena Zarzycka - Agencja Artystyczna MTJ) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.18
Głosów: 203


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*