Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

Żyć znaczy umrzeć.
Wysłano dnia 25-11-2013 o godz. 20:57:25
Temat: Książki
Książki 27 września 1986 roku basista Metalliki Cliff Burton zginął w wypadku samochodowym. Miał zaledwie 24 lata. Od tego tragicznego zdarzenia minęły już prawie trzy dekady, a nie powstała jeszcze żadna książka upamiętniająca talent i osiągnięcia Burtona. Aż do teraz!Myślisz, że znasz Metallicę?
Pomyśl jeszcze raz. Biografia Cliffa Burtona rzuca nowe światło na najważniejszy etap kariery największego zespołu metalowego w historii muzyki. To opowieść o geniuszu i tragedii. Opowieść, która już na zawsze zapadnie ci w pamięć.

Żyć znaczy umrzeć to drobiazgowy i wymowny portret giganta heavy metalu. Pisząc niniejszą biografię, Joel McIver rozmawiał z bliskimi Burtona – jego rodziną, kolegami z zespołu i przyjaciółmi. Większość cytowanych przez niego wypowiedzi nie została opublikowana nigdy wcześniej. O Cliffie opowiadają między innymi: Lars Ulrich, James Hetfield i Kirk Hammett; dziewczyna Cliffa Corinne Lynn; reporter Brian Lew; headbanger Harald Oimoen; frontman zespołu Spastik Children Fred Cotton; założyciel Exodusu Gary Holt; fotograf Ross Halfin; pierwszy techniczny Cliffa Chuc Martin; założyciel wytwórni Megaforce Brian Slage; pierwszy menedżer fanclubu Metalliki K.J. Doughton; producent krążków Ride The Lightning i Master Of Puppets Flemming Rasmussen oraz Jorgen Holmstedt, ostatni dziennikarz, który przeprowadził wywiad z Burtonem.

*****

Cliff Burton maczał palce w większości najistotniejszych dokonań Metalliki. Żyć znaczy umrzeć to po prostu magiczna książka. Totalnie mnie zauroczyła.
Mikael Akerfeldt, OPETH

Każdemu z nas Metallica otworzyła niezliczoną liczbę dróg. Myślę, że dziedzictwo Cliffa odcisnęło swoje piętno na wszystkich zespołach.
Dave Ellefson, EX-MEGADETH

Jako basista i jako człowiek Cliff nie bał się pozostać sobą. Jego postawa może być inspiracją dla wielu ludzi.
Alex Webster, CANNIBAL CORPSE

Gdy zobaczyłem po raz pierwszy, pomyślałem, że to najbardziej niemetalowy basista świata - hipis w dzwonach grający palcami solówki na fuzie i kaczce. Szybko jednak zrozumiałem, że to wizjoner i rewolucjonista. Jego odejście było niewyobrażalnym ciosem. Postanowiliśmy, że data jego śmierci będzie Obchodzona w Szczytnie jako Dzień Metalowca. I tak się stało.
Paweł "Drak" Grzegorczyk, HUNTER

edyny prawdziwy basista Metalliki – ani jego poprzednik, ani następcy nigdy nie mieli w tym zespole porównywalnej pozycji. Charyzma, umiejętności, muzyczna wiedza, talent, wizja, siła charakteru. W dużej mierze dzięki Burtonowi muzyka Metalliki miała niesamowity szlif, klasę i duszę, szybowała wysoko nad oceanem zwykłej metalowej rąbanki. Jeśli ktoś myśli, że (Anesthesia) Pulling Teeth to jedyna eksplozja talentu Cliffa, jest w grubym błędzie….
Igor Stefanowicz, autor książki "Metallica. Sznurki Pana Boga"

To jedna z najbardziej wartościowych pozycji związanych z Metallicą. Poznajemy dzięki niej nie tylko Cliffa Burtona, wybitnego basistę wielkiego zespołu, ale przede wszystkim Cliffa Burtona prywatnie. Po lekturze wcale nie odkryłem jego muzyki na nowo; zrobiłem to już dawno temu. Na pewno jednak odkryłem go jako człowieka. I teraz mam już pewność – był kimś, kogo nie sposób było nie lubić.
Paweł Piotrowicz, Onet

*****


JOEL McIVER (1971) napisał 22 książki poświęcone muzyce rockowej i metalowej. Współpracuje z magazynami muzycznymi i filmowymi, takimi jak „Metal Hammer”, „Classic Rock”, „Drummer" "Record Collector”. Jest redaktorem „Bass Guitar”. Regularnie udziela się w radiu i telewizji. Pisze dla „Daily Telegraph” i „The Guardian”.

Pasja McIvera bije z każdej strony jego książki.
„Classic Rock”

Prawdziwie zakręcona lektura.
„Metal Hammer”

McIver wnika we wstrząsającą liczbę detali.
„Kerrang!”

Autor tej książki to wybitny znawca tematu.
„Daily Telegraph”

Joel McIver stał się nadwornym dziennikarzem heavy metalu
HardRadio


Tytuł: Żyć znaczy umrzeć. Cliff Burton. Historia życia legendarnego basisty zespołu Metallica (TO LIVE IS TO DIE. The Life And Death Of Metallica's Cliff Burton)
Autor Joel McIver
Przedmowa: Kirk Hammett
Tłumaczenie: Jarosław Rybski
ISBN: 978-83-7924-105-7
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2013 (Polska)
Format: 150 x 215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami, napisy tłoczone
Stron: 280 + 11 stron ze zdjęciami
Waga: około 400 g
Cena: + - 39 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Pawłowi Szczepanikowi


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.25
Głosów: 1217


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*