Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
Kasy fiskalne on-line, drukarki fiskalne

Babsztyl - niedzielny pólfinał w MBTM i płyta 4 listopada
Wysłano dnia 23-10-2013 o godz. 17:47:30
Temat: Info
Info Już w najbliższą niedzielę legendarny zespół Babsztyl wystąpi w półfinałach programu muzycznego Must Be The Music telewizji Polsat. Natomiast już 4 listopada nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ, w ramach serii wydawniczej „Kolory Muzyki” ukaże się płyta zawierająca największe przeboje grupy.

Płyta zespołu Babsztyl ukaże się w ramach najnowszej serii wydawniczej Wytwórni Muzycznej MTJ o nazwie „Kolory Muzyki”. Seria prezentuje dorobek wybranych wykonawców, którzy zapisali się w historii polskiej muzyki. Każda płyta to zbiór starannie wybranych utworów danego artysty, jego największych hitów i sentymentalnych powrotów do nagrań na żywo. Kolekcję zapoczątkowały płyty zespołów Klincz oraz Sztywny Pal Azji. 4 listopada na rynku ukażą się kolejne wydawnictwa z tej serii: Babsztyl, The Bill, Leszcze, Felicjan Andrzejczak oraz Kombi.

tracklista: BABSZTYL "Kolory Muzyki"

1. Ogień i woda
2. Trochę wolniej
3. Dużo lubię
4. Granitowy mur
5. Czy mamy jeszcze czas
6. Wichrom
7. Gdzie to drugie morze
8. Góralska opowieść
9. Wypić wypijemy (Toast)
10. W mych ramionach nie znajdzie cię nikt
11. Nie wart łez
12. Tylko nie spóźnij się
13. Stoi oset koło drogi
14. Na Stawigudzkim polu
15. Hej przyjaciele
16. Szykuj się bracie
17. W siną dal

Babsztyl to jeden z najwybitniejszych polskich zespołów country. Zadebiutował w 1977 roku w Gdańsku. W 1779 na krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki usłyszał ich Wojciech Młynarski, który stwierdził, że dla ich piosenki „Ballada o samotności” warto było organizować całą imprezę. Potem grupa była wielokrotnie nagradzana na przeglądach muzycznych, a w 1985 roku wystąpili Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’85, który przyniósł im ogólnopolską popularność. Zespół był częstym uczestnikiem Pikniku Country w Mrągowie, koncertował też poza granicami naszego kraju, m.in. w NRD, ZSRR, Szwecji czy Finlandii. Z czasem muzyka Babsztyla ewoluowała od country, przez folk, poezję śpiewaną, aż do country rocka, a czasami występy zbliżone były nawet do konwencji kabaretowej. Grupa zwiesiła działalność w 1993 roku by powrócić na scenę w 2007 roku z płytą „Hej, przyjaciele, zostańcie ze mną”, a trzy lata później z kolejna – „Stoji łoset kele drogi”, na której muzycy wykorzystali tradycyjne teksty napisane w gwarze warmińskiej. W 2011 r. Babsztyl zdobył tytuł Zespołu Roku w plebiscycie Dyliżanse 2010 organizowanym przez środowisko polskich miłośników muzyki country. Zespół dostał się do półfinału szóstej edycji programu Must Be The Music.

(Magdalena Zarzycka - Agencja Artystyczna MTJ) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.28
Głosów: 169


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*